• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-485-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

بیمقدار در بازدید از غرفه ایسنا:

مردم باید برای تبریز 2018 آستین بالا بزنند


نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر با بیان اینکه مردم غیور آذربایجان در رویداد تاریخی تبریز ۲۰۱۸ ، باید خود آستین بالا زده و دست به کار شوند، گفت: مردم اگر تنها به دولت امیدوار شوند، از تبریز ۲۰۱۸ تنها نامی برای ما باقی می‌ماند. 
  
شهاب الدین بیمقدار در حاشیه نهمین نمایشگاه مطبوعات استان، با حضور در غرفه ایسنا، با بیان اینکه مردم آذربایجان باید برای تحقق اهداف و برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ کمربند همت ببندند، اظهار کرد: یکی از اقدامات اصلی در راستای تبریز ۲۰۱۸ جذب گردشگران خارجی است که اگر مردم در این زمینه آموزش‌های کافی برای پذیرش توریست خارجی را کسب کنند، تاثیر مثبتی در این رویداد خواهد داشت. 
  
بی مقدار با اشاره به اینکه یکی از عمده مشکلات تبریز ۲۰۱۸ نبود تبلیغات کافی برای شناساندن تبریز است، افزود: متاسفانه تبلیغات تبریز ۲۰۱۸ در سطح کشور محدود است، به عنوان مثال تاکنون در سفارتخانه های ایران حتی نام تبریز ۲۰۱۸ نیز مطرح نشده است. 
  
وی افزود: مقرر شده طی جلسه ای با آقای جهانگیری، برنامه های تبریز ۲۰۱۸ آماده شود و در این راستا نمایندگان استان در مجلس نیز پیگیر بودجه سال ۹۷ آن هستند و دولت قول داده تا اعتباری برای تبریز ۲۰۱۸ در ردیف بودجه قرار دهد. 
  
وی به تلاش و همت مردم و اصحاب رسانه در راستای شناساندن رویداد تاریخی تبریز ۲۰۱۸ به تمامی نقاط کشور تاکید کرد. 
  
این نماینده مجلس در خصوص وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم، توجه به تالاب‌های کشور را تصویب کرده است و در رابطه با موضوع دریاچه ارومیه، طی سال های اخیر دولت برای احیای آن قول داده بود و در حال حاضر نیز برنامه های زیادی اجرا می‌کند. 
  
وی با بیان اینکه در حال حاضر طبق برآوردها دریاچه ارومیه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون متر مکعب تبخیر داشته است، افزود: برای اینکه دریاچه از بین نرود این مقدار تبخیر باید جبران شود و  طبق برنامه‌های احیا، پیش بینی می‌شود سالانه حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه اضافه شود. 
  
  
وی افزود: انتقال آب از سد کانی سیب یکی از برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه است که اخیرا نیز از آن بازدید کردم و بودجه ی این برنامه از محل صندوق توسعه ملی آب‌های مرزی اختصاص یافته شده و به صورت جدی اجرایی می‌شود. 
 
 بی مقدار با اشاره به اینکه مقرر شده ۴۰۰ میلیون متر مکعب از آب فاضلاب‌های تبریز و شهرستان‌ها به دریاچه ی ارومیه تزریق شود، اظهار کرد: طی ماه‌های آتی حدود دو میلیارد متر مکعب آب نیز از محل صرفه جویی ۶۰۰ هزار هکتار زمین های آبی،   به دریاچه انتقال می شود. 
  
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر صندوق سمن با عنوان « نجات دریاچه ارومیه» فعال شده است، افزود:  اساسنامه این صندوق آماده و به بنده ارائه شده است و در این خصوص با آقای نوبخت وارد مذاکره شده ام تا اقدامات کارشناسی برای صندوق سمن انجام گیرد. در این صندوق پیشنهاد شده تا ۶۰ درصد مردم و ۴۰ درصد دولت در طرح احیای دریاچه ارومیه به صورت مادی و معنوی همکاری کنند. 
  
بی مقدار ضمن قدردانی از مردم ایلخچی که در راستای احیای دریاچه ارومیه باغات خود را به درخت پسته و سنجد تبدیل کرده اند، افزود: این اقدام موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود و این گام بزرگی توسط مردم غیور آذربایجان در راستای احیای دریاچه ارومیه بوده است. 
  
وی در خصوص واردات تراکتور با تعرفه ۵ درصد به کشور، تصریح کرد: در رابطه با بحث تراکتورسازی بنده به مدیران تاکید کرده ام که باید سعی کنند تا قیمت تولید تراکتور را کاهش و کیفیت آن را افزایش دهند تا بتوانند در جامعه به رقابت بپردازند. 
  
بی‌مقدار ادامه داد: فردا با آقای شریعت مداری جلسه دارم و خواستار افزایش تعرفه تراکتور می شوم. از طرفی با افزایش تعرفه تراکتور، قیمت‌های محصولات کشاورزی، توسط کشاورزان افزایش می‌یابد که اقدام صحیحی نیست و در همین راستا از کشاورزان می خواهم قیمت محصولات کشاورزی را افزایش ندهند. 
  
  نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با بیان اینکه مس سونگون یکی از معادن اصلی آذربایجان محسوب می‌شود، اظهار کرد: در پی بازدید از مس سونگون با استاندار، یکی از شرکت‌ها انتخاب می شود تا ذوب مس در آذربایجان مستقر شود تا در استان کاتد تولید شود ولی به نظر بنده تولید کاتد برای استان خیری ندارد چرا که زمانی کاتد در استان مورد نیاز است که صنایع پایین دستی که از مس استفاده می کنند، رونق پیدا کنند. 
  
  
وی با بیان اینکه یکی از عمده مسائل نگران کننده در استان ما، محدود بودن گرایش مردم به استفاده از وام‌های ارزی توسعه ملی است، افزود: در استان ما استفاده مردم از صندوق نوآوری نیز در حد صفر است و اکثر وام‌ها برگشت داده می شود، چرا که مردم آذربایجان به صورت محتاطانه عمل می‌کنند و این احتیاط موجب پسرفت استان می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: