• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5684-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی:

انجمن‌های دوستی فرصتی در حوزه دیپلماسی عمومی هستند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، رونق فرهنگی و اقتصادی به ویژه گردشگری را منوط به حرکت به سمت گسترش تبادلات و ارتباطات بین المللی با سایر کشورها دانست. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربابجان شرقی، مرتضی آبدار در نشست  شبکه شورای عالی انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها، اظهار کرد: انجمن‌های دوستی فرصتی در حوزه دیپلماسی عمومی هستند تا بتوانند ارتباطات فرهنگی و تاریخی را بین مردم کشورها ایجاد کنند. 

آبدار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018، به تشریح برنامه‌های پیش‌رو در برگزاری این رویداد پرداخت و عنوان کرد: با توجه به اینکه تبریز 2018 می‌تواند ویترینی برای جمهوری اسلامی ایران باشد؛ باید از ظرفیت انجمن‌های دوستی ایران در ایجاد ارتباطات و مراودات فرهنگی با دیگر کشورها بهره گرفت. 

وی با اشاره به وجود آثار ثبتی در فهرست جهانی یونسکو همچون بازار تبریز و کلیسای سنت استپانوس جلفا، یادآور شد: به امید خدا جنگل‌های ارسباران نیز در سال 2018 به عنوان میراث طبیعی جهانی به ثبت خواهد رسید. 

وی گفت: با توجه تعریف بسته‌های تشویقی برای جذب سرمایه گذاری در بخش گردشگری، انتظار می‌رود تا پایان دولت دواردهم شاهد تحولات اساسی در زیرساخت‌های گردشگری باشیم. 
  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به رشد چهار برابری سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی زیرساخت‌های گردشگری استان، افزود: امید است بتوانیم با استفاده از پتانسیل انجمن‌های دوستی در راستای جذب سرمایه‌گذار برای توسعه‌ی زیرساخت‌های گردشگری به ویژه هتل‌داری در تبریز و استان گام‌های موثری برداریم. 
  
آبدار با اشاره به صدور روادید الکترونیکی در فرودگاه بین‌المللی تبریز، عنوان کرد: این امر در راستای تسریع در فرآیند ورود گردشگران به استان انجام گرفته که بازخورد بسیار خوبی نیز داشته است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: