• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-3386-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

کاهش خطر بلایا از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: کاهش خطر بلایا از برنامه های اصلی وزارت بهداشت است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، عباسعلی درستی در همایش کشوری کاهش خطر بلایا در تبریز اظهار کرد: ایران از جمله کشورهایی است که در موقعیت حادثه خیزی قرار دارد و از این رو همواره باید آمادگی مقابله با مخاطرات را داشته باشیم و با مدیریت درست، آموزش به مردم و فراهم کردن زیرساخت ها در راستای کاهش خطرات بلایا تلاش کنیم.

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان نیز به عنوان اصلی ترین متولی مدیریت سلامت مردم، از سال 88 مدیریت بلایا را آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: امید است برگزاری همایش هایی از این قبیل، جرقه ای برای فعالیت های بعدی و گام مثبتی در پیشگیری از بلایا در راه تامین سلامت مردم باشد.

"بهروز علیزاده"، مسئول مدیریت بحران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ارائه ی  گزارشی از عملکرد کاهش بلایای طبیعی در حوزه ی معاونت بهداشت اظهار کرد: توانمندی، دانش و درس آموزی از تجارب گذشته در مواقع بحرانی در وقوع مخاطرات طبیعی بعدی بسیار کارساز است و همچنین وجود بانک اطلاعاتی شاخص در حوزه ی بلایای طبیعی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: مدیریت نادرست در مواقع بحرانی سبب اتلاف منابع انسانی و مالی می شود و مهم ترین اقدام در حوزه ی سلامت شامل برنامه های ارزیابی و آموزش آمادگی خانوار در برابر بلایا، برنامه ی نظام مراقب سلامت و کاهش آسیب پذیری سازه ای و غیر سازه ای است که در قالب برنامه ی مدون بهداشت به مخاطرات طبیعی در قالب کتابچه ی 40 صفحه ا تنظیم و در آن تقسیم وظایف شده است.

"احمد کوشا"، مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر نیز در این همایش اظهار کرد: در تمامی بحران ها، بهداشت و بنیاد مسکن بیش ترین حضور را در مناطق بحران زده دارند، ولی برخی اوقات کم لطفی های بسیاری در حق بهداشت می شود.

 "فرزاد رحمانی"، رئیس مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی، نیز با تاکید بر این که  تبریز در تمامی بحران ها در وضعیت حادثه خیز قرار دارد، گفت: مدیریت بحران مصداق بارز، زندگی در شرایط سخت است و کسی که به مناطق حادثه دیده اعزام می شود، باید ایثار و از خودگذشتگی بلد باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: