• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-5084-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان ملی استاندارد در گفت‌وگو با ایسنا:

استانداردهای ایران هم رده با استانداردهای کشورهای پیشرفته است

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: استانداردهای ایران هم رده با استانداردهای کشورهای پیشرفته است.
  
نیره پیروز بخت در گفت‌‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: در حال حاضر ایران بین ۱۶۳ کشوری که عضو ایزو هستند، دارای رتبه ۲۳ در هیئت مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد است و امسال نیز یک نفر به نمایندگی از کشور ما عضو این مجموعه شده  و ایران در شورای سیاست گذاری ایزو، رتبه ۲۷را کسب کرده که این نشان می دهد، از نظر سطح استانداردها جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی اظهار کرد: در حال حاضر اکثر استانداردهای ایران منطبق و معادل استانداردهای بین المللی کشورهای پیشرفته است و کشور ما در مقایسه با سایر کشورها، دارای جایگاه خوبی در سازمان بین المللی استاندارد است.
  
رئیس سازمان ملی استاندارد کشور بیان کرد: امیدوارم واحدهای تولیدی و خدماتی، تولیدات خود را منطبق با  استانداردهای بین المللی پیش ببرند. 
  
وی با اشاره به تحریم‌های که طی سال های گذشته به کشور اعمال شده بود، گفت: با توجه به دلیل وجود سیاست های گذشته، تمامی کالاهای کشور مشمول مقررات استاندارد قرار نگرفته و حدود یک هزار کالا در داخل کشور مشمول استانداردها بوده است و می توان گفت که در سال‌های اخیر، برخی از واحدهای تولیدی تنها به فکر ادامه حیات خود بوده و توجهی به ارتقای کیفیت تولید کالاها نشده است. در حال حاضر سازمان ملی استاندارد با تاکیدات فراوان و تبلیغات کالای استاندارد ایرانی و پویشی که به راه انداخته، مردم را به خرید کالای استاندارد ایرانی سوق می‌دهد و امیدوارم واحدهای تولیدی نیز سطح کیفیت و استاندارد محصولات خود را ارتقا داده و وارد فضای بازارهای بین المللی شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: