• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4584-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر کشور:


کمربند مس آذربایجان شرقی مزیتی برای سرمایه‌گذاری پایدار است/ تبریز می‌تواند الگویی برای تجارت جهانی باشد

قائم مقام وزیر کشور گفت: کمربند مس آذربایجان شرقی مزیتی برای سرمایه‌گذاری پایدار به شمار می آید.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سید حسین هاشمی در کارگروه اقتصاد مقاومتی در محل استانداری آذربایجان شرقی، با تقدیر از زحمات "استاندار سابق آذربایجان شرقی" اظهار کرد: "دکتر خدابخش" فردی معتدل، باانگیزه و آشنا به این استان و دارای تجربه‌ی سیاسی و مدیریتی بوده و همچنین بسترهای اقتصاد مقاومتی و توسعه نیز در این استان در سطح بسیار مناسبی قرار دارند.

وی افزود: در دوران "دکتر جبارزاده" گزارش عملکرد بسیار خوبی ارائه می‌شد و این استان می‌تواند الگوی خوبی برای سایر استان‌ها باشد؛ همچنین رتبه‌ی کشوری واحدهای مختلف حائز اهمیت بوده و نقاط ضعف و قوت را نشان می دهند و می توان با شناسایی مزیت‌های استان، زمینه‌ی توسعه‌ی مادام العمر را فراهم کرد.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم مشکلات حل شود، باید تعامل، همکاری و اعتماد بین مدیران وجود داشته باشد تا پیشرفت پروژه‌ها با کندی مواجه نشده و اقتصاد مقاومتی محقق شود.

هاشمی با بیان این که آذربایجان شرقی، از منابع کشاورزی و آبی خوبی برخوردار است، گفت: طرح پایلوت از سال‌ها قبل مطرح شده و این استان می‌تواند به عنوان استان پیشتاز عمل کرده و مزیت های واقعی خود را شناسایی کند تا از اتلاف منابع جلوگیری شود؛ آبیاری تحت فشار و صادرات محصولات باغی نیز باید در این استان مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای اتکا به مزیت‌های داخلی در حد مطلوب، بسترسازی برای صادرات و وارد کردن آنچه نداریم است.

قائم مقام وزیر کشور با بیان این که تبریز الگویی برای تجارت جهانی بوده است، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی باید در همه‌ی حوزه‌ها خود را نشان دهد و امید است این استان با عملکرد خوب و هم‌افزایی، در استفاده از ظرفیت‌های خود الگوی کشوری باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد سیاسی آمریکا و اظهارات اخیر ترامپ، اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور ما بیش از پیش ضرورت می‌یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: