• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-17614-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

ارائه آخرین دستاوردهای اتوماسیون شبکه برق تبریز

هم زمان با ششمین نشست هم اندیشی بهره‌برداری شرکت های توزیع نیروی برق غرب و شمال غرب کشور، شرکت توزیع نیروی برق تبریز آخرین دستاوردهای خود در زمینه اتوماسیون شبکه را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به مزایای اتوماسیون شبکه، یاد آور شد: یکی از بزرگترین مزیت‌های این سیستم کاهش زمان خاموشی‌های ناشی از حوادث در شبکه برق است.

عادل کاظمی افزود: دستگاه‌های سکسیونر موتوردار دارای قابلیت قطع و وصل شبکه از راه دور هستند و همچنین با قابلیت تشخیص خطاهای اتفاق افتاده در شبکه، موجب کاهش زمان خاموشی‌ها می‌شوند.

وی افزود: انجام سریع مانور، جابه جایی بار و تشخیص سریع منطقه خطا در شبکه از دیگر مزایای این سکسیونر‌ها است که استفاده از آن‌ها در شبکه توزیع برق تبریز روز به روز در حال افزایش است.

وی تاکید کرد: در سال‌های قبل تمامی خدمات اتوماسیون ازطریق شرکت‌های بخش خصوصی انجام می‌گرفت که خوشبختانه هم اکنون این پروسه به طور کامل توسط کارشناسان این شرکت انجام می‌شود.

کاظمی ادامه داد: در یک سال اخیر ما توانسته‌ایم فرآیند اتوماسیون 37 سکسیونر را به طور کامل انجام دهیم و حتی 20 دستگاه مودم رادیویی نیز توسط کارشناسان این شرکت تعمیر  و به شبکه بازگردانده شد.

وی خاطر نشان کرد: نرم افزار استفاده شده در اتوماسیون شبکه توزیع برق تبریز ، اسکادا است که نرم افزاری جامع بوده و در شمال غرب کشور تنها توسط این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس این گزارش نمایشگاه توانمندی‌های شرکت‌های توزیع نیروی برق غرب و شمال غرب کشور در حاشیه ششمین نشست هم اندیشی بهره برداری شرکت های توزیع در ارومیه برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: