• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-4284-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی تبریز:

فرهنگ استفاده از کالای خارجی را با تولید کالای استاندارد ایرانی از بین ببریم/ واردات تراکتور در شان اقتصاد کشور نیست


رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: باید با تولید استاندارد و با کیفیت کالای ایرانی، فرهنگ غلط استفاده از کالای خارجی را از اذهان مردم پاک کنیم.


به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،  صمد حسن زاده در همایش تجلیل از واحدهای نمونه و برگزیده استاندارد آذربایجان شرقی، اظهار کرد: باید با تولید محصولات استاندارد و با کیفیت،  در میان مردم برای مصرف کالاهای داخلی و ایرانی اعتمادسازی کرده و فرهنگ غلط استفاده از کالای خارجی را از جامعه بزداییم.


وی افزود: در کشور به ویژه درآذربایجان شرقی، واحدهای تولیدی فعالیت دارند که در شرایط بد اقتصادی توانسته اند به حیات اقتصادی و تولیدی خود ادامه دهند و محصولاتی با استاندارد و با کیفیت تولید کنند.


 وی  تاکید کرد: تولید کالاهای استاندارد موجب افزایش مصرف کالاها و تولیدات داخلی در کشور می شود. 
  
رئیس اتاق بازرگانی تبریز اظهار کرد: اگر مردم برای مصرف کالاهای داخلی رغبت داشته و بر این باور نباشند که کالای خارجی برتر از کالای داخلی است، بیکاری در جامعه ریشه کن می شود. 
  
وی با تاکید براینکه رسانه ملی و مسئولان کشوری در ترویج کالاهای داخلی تکلیفی بر گردن دارند، گفت: با ترویج و حمایت از کالای داخلی قطعا از ورود بی رویه واردات و اجناس قاچاق به کشور جلوگیری می شود. 
  
حسن زاده با بیان اینکه واردات تراکتور از چین و هند شایسته و در شان اقتصاد کشور نیست، اظهار کرد: طبق آمار با واردات ۱۰هزار دلار محصولات خارجی، یک کارگر ایرانی بیکار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: