• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-16914-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

معاون خدمات شهری شهردار تبریز خبر داد

آغاز اجرای طرح اخذ عوارض پسماند از اماکن عمومی فعال در تولید زباله

معاون خدمات شهری شهردار تبریز از اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" اماکن عمومی فعال و مستعد تولید انبوه زباله مانند تالارهای عروسی، رستوران ها، کارگاه های تولیدی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی مدبر با اعلام این مطلب گفت: تعیین عوارض پسماند شهری نسبت به حجم زباله‌های تولیدی تر و خشک، متغیر خواهدبود.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش تولید زباله شهری و تعریف ردیف بودجه درآمدی سازمان پسماند بر اساس عوارض محلی شهرداری تبریز دانست و افزود: ردیف هزینه و درآمد سازمان مدیریت پسماند را می‌توان با مشارکت همه جانبه شهروندان از لحاظ کاهش تولید زباله و پرداخت عوارض پسماند، کنترل کرد.

مدبر خاطر نشان کرد: مصوبات شورای اسلامی شهر تبریز در راستای اجرای دقیق و برنامه ریزی شده طرح‌های خدمات شهری شهرداری تبریز است و اجرای طرح اخذ "عوارض پسماند" از اماکن عمومی فعال در تولید زباله  مصداق این مصوبات است.

معاون خدمات شهری شهردار تبریز همچنین از تقویت ساختار ستاد جمع آوری نخاله ساختمانی خبرداد و گفت: این نخاله‌ها معضل آلودگی‌های محیطی و بصری را به همراه دارد و می‌توان با مشارکت و همکاری کارفرمایان کارگاه‌های ساختمانی این مشکل را حل کرد.

وی با تاکید بر تجهیز خودروهای حمل نخاله‌های ساختمانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز به حفاظ سقفی، بیان کرد: متاسفانه شاهد ریزش این نخاله‌ها در خیابان هنگام انتقال آن‌ها هستیم و با این اقدام از بروز چنین اتفاقی جلوگیری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: