• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3186-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز:

نشر آگاهی وظیفه مهم نشریه دانشجویی است

مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز تاکید کرد: بهترین و با ارزش‌ترین بذل و بخشش‌ها، بذل علم و آگاهی توسط دانشجویان است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سعید اسمعیلی در جلسه انتخابات مدیران مسئولان نشریات دانشجویی استان با بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: خداوند که خود ناشر علم حقیقی و خواستار نور علم برای بشر است، بزرگترین بخشندگان به شمار می‎آید که با ارزش‌ترین متاع را به بندگانش می‌بخشد و این نشان دهنده اهمیت بذل دانش و آگاهی است.

 

وی افزود: کسب علم، دانش و آگاهی ذاتا مقدس است. بنابراین جامعه زمانی رشد خواهد کرد که انسان‌ها نسبت به رشد و توسعه علمی و فرهنگی اجتماع خود علاقمند باشند و این امر زمانی که جهل یا کذب در جامعه‌ای وجود داشته باشد، اهمیتش چندین برابر می‌شود.

 

وی اظهار کرد: در عصری که هجمه‌های بسیار وسیعی از سوی دشمنان در کشور ما وجود دارد، نشر آگاهی و علم حقیقی ضروری است و فعالیت در عرصه‌های اجتماعی و نشریات دانشگاهی اگر با این دید صورت پذیرد، مبارزه در برابر جهل و حرکتی مهم برای رشد دانش محسوب می‎شود و مدیران مسئول نشریات دانشجویی می‌توانند در سیاست گذاری‌های نشریات خود این را لحاظ بکنند و به دنبال کسب آگاهی حقیقی و راستین و نشر آن باشند.

 

«محمدباقر کریمی»، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد تبریز گفت: نقشی که مطبوعات در جامعه ایفا می‌کنند، بر کسی پوشیده نیست؛ به‌طوری که مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی می‌نامند . مطبوعات نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، فرهنگسازی عمومی در ابعاد سیاسی و اجتماعی، تنویر افکار عمومی، اعلام نیازها، مطالبات و اعتراضات مردمی را به عهده دارند.

 

وی مطبوعات را ابزاری فرهنگی برای امر به معروف و نهی از منکر در کنار سایر رسانه‌های گروهی دانست و افزود: مطبوعات نقش اساسی در فرهنگ سازی جامعه دارند و می‌توانند در اصلاح جامعه نقش سازنده‌ای ایفا کنند.

 

وی ورود به عرصه نشریات دانشجویی را فعالیتی جهادی عنوان کرد و گفت: تربیت نیروی ارزشمند برای جبهه‌های مطبوعاتی کشور از جمله دستاوردهای نشریات دانشجویی است. استفاده از بستر اینترنت برای انتشار نسخه‌های دیجیتالی، ایجاد رادیوی اینترنتی در مقیاس دانشگاه از کارهایی که است مورد استقبال نسل جدید قرار خواهد گرفت.

 

کریمی شورای نظارت بر نشریات را همراه، راهنما و یاور نشریات داست و ابراز امیدواری کرد که استفاده از افراد برجسته در دانشگاه که دارای تجربه و فضایل اخلاقی و علمی هستند، فرصتی برای رشد و بالندگی نشریات دانشجویی خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: