• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-4385-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

بصیرت، شناخت لحظه‌ها است/ دانشجو باید سیاسی‌ کار نباشد


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بصیرت، شناخت لحظه‌ها است، گفت: اگر انسانی بصیرت نداشته باشد، خواسته یا ناخواسته به دشمن کمک می‌کند! خیلی‌ها هستند در روز بحران شاید هدفشان کمک به دشمن نباشد اما در سایه‌ی بی‌بصیرتی می‌بینیم که ناخواسته به دشمن کمک کردند؛ یکی از مطالبه‌های ما از محیط‌های دانشگاهی، بحث معرفت، شناخت و آگاه‌سازی سیاسی است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی حجت‌الاسلام سید محمد علی آل‌هاشم در دیدار با روسای مراکز آموزشی و کارکنان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان به مناسبت بیست و پنجمین سال‌روز تاسیس این دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی خدمات ارزشمندی به ویژه در بعد مهارتی، برای افرادی که فرصت ادامه تحصیل نداشتند، فراهم کرده است که فرصت خوبی است و باید از بانیان این دانشگاه قدردانی کرد.
 
وی با  تاکید بر اینکه دانشگاه‌های ما باید در بصیرت‌افزایی نیز اقدامات شایسته‌ای انجام دهند، بیان کرد: دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاسی‌کار نباشند، باید محیط‌های دانشجویی و دانشگاهی از بصیرت بسیار بالایی برخوردار بوده و بتوانند در روزهای حساس، سخت و دشوار، مسائل را تشخیص داده و تصمیم بگیرند.
 
وی اضافه کرد: اساتید و دانشجویان باید دوره‌های ویژه بصیرتی داشته باشند تا آگاهی و اطلاعات سیاسی خود را ارتقا دهند، البته بدین معنا نیست که دانشگاه محیط سیاسی‌کاری شود، بفهمند و بدانند ولی ورود به جریانات سیاسی در محیط دانشگاه، انسان را از تحصیل علم باز می‌دارد، اما باید دانشگاهیان افراد آگاه به تمام معنی باشند.
 
وی در رابطه با اهمیت مسائل فرهنگی در محیط دانشگاه اضافه کرد: در صحبت‌های دکتر قالیچی نیز به برنامه‌های فرهنگی، معرفتی و قرآنی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اشاره شد که کار ارزشمندی بوده و امروز باید کار فرهنگی را در اولویت قرار دهیم، برای کار فرهنگی هر چه کار کنیم، هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است.
 
حجت‌الاسلام آل‌هاشم با بیان اینکه باید نسل جوان را به سمت مسائل فرهنگی، معرفتی و قرآنی سوق دهیم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در سخنانی فرمودند که نگرانی‌شان از مسائل فرهنگی است، امروزه زن و فرزندان و جوانان ما در معرض خطر و تهدید دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از ۲۵ سال قبل و در عناوین مختلف چون «تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، عملیات روانی، جنگ نرم، نفوذ و...» این موضوع مهم را مورد تاکید قرار داده‌اند؛ ما باید به مسائل فرهنگی دقت ویژه‌ای داشته باشیم.
 
وی با تاکید بر توجه مضاعف به مقوله‌ی فرهنگ در دانشگاه، بیان کرد: باید کسانی که تازه پا به عرصه می‌گذارند بدانند که جمهوری اسلامی ایران مورد تهاجم دشمن است، جوان و نوجوان باید متوجه این موضوع باشند و بدانند که استکبار جهانی در حال تبلیغ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: هر اتفاق، رویداد ناگوار، اقدام تروریستی، تیراندازی و... که در دنیا می‌افتاد، استکبار جهانی بلافاصله و بدون بررسی اعلام می‌کرد که اقدام از سوی مسلمانان بوده است! اما سه‌شنبه گذشته یک سفید پوست مسیحی آمریکایی در یک کنسرت موسیقی تیراندازی کرده و منجر به قتل ۵۹ نفر و زخمی شدن ۳۰۰ نفر شده که بیشترین آمار کشته در یک حادثه تروریستی است؛ دیگر جرأت ندارند که تقصیر را گردن مسلمانان بیاندازند چون می‌دانند که ضارب چه کسی بوده است! از این رو جوانان ما باید به مسایل روز آگاه شوند و بدانند که همه‌ی این اقدامات توطئه‌ی استکبار جهانی، علیه ایران اسلامی است.
 
وی با بیان اینکه دشمن از طرق مختلف در حال توطئه‌چینی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، افزود: در بازدید از پلیس فتا صحنه‌هایی را از فعالیت‌های دشمن علیه نظام اسلامی مشاهده کردیم که افراد باید در مقابل این هجمه‌ها، به فکر اولاد و جوانانشان باشند؛ القاعات گسترده‌ای علیه اسلام در فضای مجازی به راحتی انجام می‌شود که ما باید در این راستا برنامه‌ریزی داشته باشیم.
 
وی با تاکید بر اینکه در مواجه با فضای مجازی نباید صورت مسئله را پاک کرد، یادآور شد: تفکر خوبی نیست اینکه بگوییم فضای مجازی را تعطیل کنیم، بلکه باید از این فرصت استفاده کرده و تهدیدات دشمن را به فرصت بدل کنیم؛ فصای مجازی یک فرصت و در عین حال یک تهدید است، ما باید تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.
 
حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی نیز بیان کرد: کشور ما اکنون با دو تهدید اقتصادی و فرهنگی مواجه است؛ اقتصاد مقاومتی موضوع مهمی بوده و دانشگاه‌های مختلف و مراکز مختلف تحقیقاتی می‌توانند نقش موثری در اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر خود مراکز و دانشگاه‌ها نمی‌توانند خودشان را درگیر مسائل صنعتی کنند، حداقل می‌توانند پایان‌نامه‌های دانشجویان را به سمت مسائل اقتصادی سوق دهند و پایان نامه‌ی دانشجویان کمکی برای اهالی صنعت خواهد بود.
 
وی در پایان بر وحدت و همدلی بین آحاد جامعه تاکید کرد و افزود: اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری، وحدت و همدلی رمز پیروزی ماست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: