• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-4285-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

همرزم سردار سلیمانی در جبهه‌های مقاومت:

داعش، همان شکاف پنهان سیاسی بین اروپا و آمریکا است

همرزم سردار سلیمانی در جبهه‌های مقاومت تاکید کرد: داعش، همان شکاف پنهان سیاسی بین اروپا و آمریکا است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سردار رحیم نوعی اقدم در سخنرانی در دانشکده‌ی کشاورزی دانشگاه تبریز اظهار کرد: شهدا ارزشمندترین دارایی خود را در راستای استحکام و پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کردند تا شما در نهایت آسایش و امنیت در سنگر ارزشمند علمی و دانشگاهی حضور داشته باشید؛ چرا که این نظام به حضور شما نیاز دارد. 
  
وی خطاب به دانشجویان، گفت: ما سرباز خط مقدم نبرد و شما دانشجویان سرباز پشت جبهه‌های جهاد علمی، ارتقاء، پایندگی و تحصیل و تهذیب هستید. به وجود خود افتخار کنید و قدردان اساتید و معلمان خود باشید چراغ علم و تحصیل را در اوج عزت و روشنایی نگه دارید. 
  
وی تصریح کرد: با افتخار می‌گویم، همه چیزم از لشکر عاشوراست و امروز با ادبیات "شهید باکری" و لشکر عاشورا در جبهه‌ی سوریه خدمت می‌کنم. 
  
سردار نوعی اقدم با ارائه‌ی گزارشی از صحنه‌ی نبرد، بیان کرد: به عنوان رزمنده و سفیری که از کشور شما برای مقابله با جانی ترین دشمنان شما راهی جبهه‌ی نبرد شده است؛ می‌گویم دشمن از همان هفت سال پیش با اهداف از پیش تعیین شده داعش را به راه انداخت. 
  
وی تاکید کرد: دنیای استکبار که در رسیدن به اهدافشان ناکام مانده بودند، با طراحی و راه‌اندازی داعش سعی در تحقق اهداف گذشته‌ی خود دارند. 
  
وی افزود: آمریکا با موجودیت ما مشکل دارد و برخی تئوریسین‌های آمریکایی، ایران را قدرت سوم جهانی نامیده و القاعده، طالبان و جنگ را به همین دلیل درست کردند و چون موفق نشدند، داعش را درست کرده و این نیروها را آموزش داده و مسلح کردند تا وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافشان باشد. 
  
سردار نوعی اقدم با برشماری اهداف دشمنان از تشکیل گروهک تروریستی داعش، تصریح کرد: اولین هدف، حاکمیت عراق و سوریه توسط آمریکا بود و همچنین از بین بردن عراق و سوریه که ستون فقرات هلال مقاومت به شمار می‌آیند و ارتباط زمینی آن با قرارگاه فرماندهی مقاومت ایران از این طریق انجام می‌شود، از سایر اهداف دشمنان به شمار می‌آمد. 
  
وی بیان کرد: از بین بردن خط مفدم لبنان، ناامن شدن مرزهای ایران و محدود شدن فعالیت‌های نهضت جهانی ایران از اهدافی بود که سرکردگان داعش دنبال می‌کردند. 
  
وی تصریح کرد: با نهایت جرات و جسارت اعلام می‌کنم ما پیروز میدان هستیم و ادله ها و مستندات پیروزی در فضای نظامی و سیاسی نیز دلیلی بر این واقعیت است. 
  
فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: تلاش هفت ساله‌ی آمریکا برای برداشتن بشار اسد نتیجه نداد و به عنوان کارشناس نظامی-امنیتی  اعلام می‌کنم، مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ایران امن‌ترین است. 
  
وی اظهار کرد: کشورهایی که داعش را درست کردند، اکنون خودشان نیز نمی‌دانند برای از بین بردن آن چه کار کنند و تنها 11هزار داعشی از فرانسه در میان داعشی‌ها وجود داشت که یک هزار و 500 نفرشان زن بودند. 
  
محمد رضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز نیز در این همایش اظهار کرد: دانشگاه تبریز، دانشگاه شهید باکری‌ها است و  نقش موثری در انقلاب فرهنگی داشته و همواره در توسعه‌ی علمی و فرهنگی کشور پیشتاز بوده است. 
  
وی خاطرنشان کرد: ستاد پشتیبانی مدافعان حرم دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی در حمایت از مدافعان حرم  اقدامات قابل تقدیری را انجام داده‌اند و در همین راستا کنگره‌ی شهدای دانشجو نیز برگزار خواهد شد که گرامیداشت شهدای دانشگاه تبریز با بیش از 100 شهید و کنگره‌ی بزرگداشت شهدای دانشجوی غرب آسیا در محور مقاومت از آن جمله هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: