• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-12588-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

برگزیدگان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آذربایجان‌شرقی معرفی شدند

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی گفت: آیین ختتامیه مرحله استانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در تبریز برگزار شد و طی آن  برگزیدگان مرحله استانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آذربایجان شرقی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، هادی یوسف‌زاده در این آیین ضمن تجلیل از اهتمام و حضور پرشور قصه‌گویان در مراحل مختلف این جشنواره که از شهریور ماه سال جاری در سراسر استان آغاز شده بود،  تاکید کرد: حضور بیش از 200 قصه‌گو در بخش‌های آزاد، مربیان، نوجوانان و پدربزرگ‌ها و مادربیزرگ‌ها در سطح استان نشان از موفقیت برنامه‌ریزی‌های انجام شده در طول سال گذشته است. 

وی اظهار کرد: امیدواریم با تداوم این برنامه‌ها، در سال آینده نیز شاهد افزایش و توسعه بیش از پیش فعالیت قصه‌گویی باشیم. 

مدیر کل کانون استان با اشاره به رشد کمی و کیفی حضور نوجوانان قصه‌گو در این جشنواره، این موضوع را یک دستاورد مهم در راستای علاقه‌مندی نوجوانان برای مشارکت در فعالیت‌های فردی دانست و خاطرنشان کرد: از مربیان کانون انتظار داریم موضوع قصه‌گویی را بیشتر از سال‌های قبل در فعالیت‌ها و برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری کانون مورد توجه قرار دهند.

یوسف زاده اضافه کرد: جشنواره دوروزه قصه‌گویی استان در حالی برگزار شد که پیش از آن با برگزاری جشن قصه‌گویی در مراکز کانون، قصه‌های برگزیده به دبیرخانه استانی جشنواره ارسال شده و مورد بررسی داوران قرار گرفته بود و در نهایت 24 قصه‌گو در بخش‌های مختلف موفق شدند به مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی راه پیدا کنند. 

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا و بر اساس اعلام نظر داوران، در بخش مربیان و آزاد مهدی صالحی‌اقدم، فاطمه محمودی، حکیمه خجسته‌اهری، سیمین محمد‌علی‌پور و نازیلا قاسم‌زاده به مرحله منطقه ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه یافتند و نیز خانم ها رزا عطایی، حکیمه ربی‌پور و فرشته فرجی سه برگزیده استانی بودند که به مرحله منطقه ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی معرفی شدند. 

یوسف زاده افزود: در بخش نوجوان دو راه‌یافته به مرحلی کشوری محمد ستاری از کانون آذرشهر و عسل اعظمی از مجتمع کانون تبریز بودند و همچنین در این بخش مهدیه خلفی، ندا پیری‌زاده، سنا شیدایی، سیما سعادی و فاطمه محمدی به عنوان برگزیده‌گان استانی معرفی شدند. 

وی اظهار کرد: سولماز صادقی‌زاده در بخش رضوی به بخش منطقه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه‌ یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: