• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-2186-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

اولین دانشگاه جهان اسلام در تبریز تاسیس شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: اولین دانشگاه جهان اسلام در تبریز تاسیس شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد حسین صومی، در همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در پاسخ به تقدیر از وی در این همایش گفت: لذت بخش ترین جوایز را در دوران دانش آموزی و از دست معلمان دریافت کرده ام و از همان ابتدا جزو دانش آموزانی بودم که در ردیف اول می نشست و  خوب درس می خواند.

وی با اشاره به این که امانتداری از جمله راه‌های انجام وظیفه‌ی درست است، بیان کرد: به عنوان مسئول و امانتدار مردم باید به در راستای انجام وظیفه‌ی درست گام برداریم.

وی با تاکید بر این که وجود دانشگاه در ایران از قدمتی دیرینه برخوردار است، گفت: دانشگاه از هفت قرن پیش در ایران وجود داشت و اولین دانشگاه جهان اسلام تحت نام "دانشگاه ربع رشیدی" در زمان ایلخانیان در تبریز تاسیس شده بود.

صومی افزود: اولین دانشگاه ایران نیز دارلفنون بود که توسط امیرکبیر و پس از سفر او به روسیه ی تزاری تاسیس شد و از نظر عملکردی شبیه دانشگاه های نسل سوم امروزی بود. همچنین دانشگاه جندی شاپور اهواز نیز اولین دانشگاه معاصر ایران به شمار می آید. 

وی بیان کرد: محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیش از 800 استاد و 9 هزار نفر دانشجو متفاوت از سایرین است و دانشجویان باید افتخار کنند که در این دانشگاه  مشغول تحصیل هستند.

صومی تاکید کرد: انتظار کم تر و تلاش بیشتر کلیدی است که درهای موفقیت را به روی همگان باز می کند.

گفتنی است؛ همایش دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار وحدت دانشگاه تبریز و با حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: