• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-4587-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل خانه تئاتر کشور:

تئاتر کشور در تلاطم امواج طوفانی گیر کرده است

مدیرعامل خانه تئاتر کشور اعلام کرد: تئاتر کشور بدلیل سیاستهای نادرست سالیان گذشته در تلاطم امواج طوفانی گیر کرده و وضعیت اسفباری را تجربه می‌کند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اصغر همت در آئین افتتاح انجمن دانش آموخته‌های تئاتر تبریز ادامه داد: با این اوضاع،  نمی‌دانیم تئاتر و هنرهای نمایشی کشور چه موقع از روند کنونی خلاص شده و به ساحل نجات خواهد رسید. 
  
وی با بیان اینکه برخی مسئولان در سال‌های گذشته به تئاتر کشور ظلم کرده‌اند، گفت: تئاتر ایران هرگز اوضاع بسامانی نداشته ولی در سال‌های بعد از انقلاب وضعیت بدتر شده است. 
  
 همت یادآور شد: برای انقلابی که بر اساس مسائل فرهنگی استوار شده، وضعیت امروز حوزه فرهنگ و هنر به هیچ عنوان زیبنده نیست. 
  
مدیرعامل خانه تئاتر کشور اظهار کرد: امیدواریم با وجود مردان و زنان فرهیخته‌ای که در راس امور قرار می‌گیرند، کاستی‌های سالیان گذشته به زودی مرتفع و عقب ماندگی‌های موجود جبران مافات شود. 
  
وی در ادامه سخنان خود، نگاه تجاری به مقوله فرهنگ و هنر به ویژه تئاتر را آسیب جدی به این حوزه دانست و گفت: اینکه عده ای انتظار دارند تئاتر به هنری سودآور تبدیل شده و بتواند خودش هزینه های خودش را در بیاورد جای تعجب دارد! 
  
وی با بیان اینکه هیچ جای دنیا نگاه اقتصادی به تئاتر ندارند، تصریح کرد: تئاتر برای تنویر افکار عمومی همواره نیازمند حمایت و سوبسید ارگانهای دولتی و عمومی است تا جامعه و اقتصاد و فرهنگ بهتری داشته باشیم و کمتر آسیب پذیر باشیم. 
  
همت تاکید کرد: فکر خامی از دهه گذشته در کشور حاکم شده که گیشه دارد جای اندیشه می گیرد و این روند تنها ابتذال را در حوزه هنرهای نمایشی گسترش خواهد داد چراکه برخی کیفیت را فدای مسایل اقتصادی خواهند کرد. 
  
این کارگردان و بازیگر مطرح کشور با تاکید بر اینکه اگر سیاست های نادرست اصلاح نشود، بیراهه رفته ایم گفت: باید اذعان داشت که در حوزه فرهنگ و هنر چهار دهه عقب مانده ایم و باید  به سرعت کاستی های موجود را مرتفع سازیم. 
  
وی در ادامه سخنان خود با انتقاد شدید از دولتی سازی تئاتر در کشور یادآور شد: راه اندازی انجمن های هنرهای نمایشی با هدف دولتی کردن این حوزه یکی از بدترین کارهای ممکن بود که در دولت وقت صورت گرفت و امیدواریم دولت تدبیر و امید نسبت به اصلاح آن اقدام نماید. 
  
همت با اشاره به تغییر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت جدید گفت: یک "صالح" رفته و یک"صالح" دیگر آمده و امیدواریم روندی که اواخر دولت گذشته آغاز شده بود، در دوران جدید با جدیت ادامه یابد. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: