• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-2086-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

رسالت اصلی دانشجویان توسعه‎ی کشور است

رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: رسالت اصلی دانشجویان، قدم برداشتن در راه توسعه‎ی کشوراست. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه تبریز اظهار کرد: دانشگاه تبریز به عنوان یکی از قوی‎ترین قطب‎های علمی در کشور دارای ظرفیت‎ها و پتانسیل‎های بالایی است و این نیز رسالت دانشجویان این مرکز علمی را دوچندان می‌‏کند. 
  
وی افزود:  وجود 300 آزمایشگاه و ظرفیت‌های مختلف و حضور یک درصد دانشمندان برتر جهان در این دانشگاه، چندین مرکز تحقیقاتی و قطب علمی از جمله مزایایی هستند که این دانشگاه را با سایرین متفاوت می‎کنند؛ بنابراین دانشجویان باید افتخار کنند که در چنین جایی مشغول به تحصیل هستند و از این طرفیت ها برای رسیدت به موفقیت‌های بیشتر خود  استفاده کنند. 
  
وی با تاکید بر این که دانشجویان باید علاوه بر کسب علم به فعالیت‌های فوق برنامه نیز توجه ویژه داشته باشند، گفت: رسالت اصلی دانشجویان، خوب درس خواندن و فعالیت‎های فرهنگی و اجتماعی مختلف با شرکت در فوق برنامه‎ها است. 
  
پورمحمدی بیان کرد: مطالعه‎ی آئین نامه‎های دانشگاهی نیز بهتر است مورد توجه دانشجویان جدیدالورود قرار گیرد؛ چرا که همان طوری که دانشجوی نمونه در دانشگاه وجود دارد، ممکن است مواردی نیز باعث شود تا دانشجویان از مسیر اصلی خود منحرف شوند. 
  
وی با اشاره به موضوع حجاب خاطرنشان کرد: حجاب تنها برای خواهران نبوده و بلکه مربوط به پوشش برادارن و حتی اساتید نیز می‎شود و همه باید از حجاب کامل برخوردار باشند و هم راستا با فرهنگ ایرانی و اسلامی حرکت کنند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: