• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-1786-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی خبر داد

احصای پتانسیل‌های آذربایجان شرقی در زمینه صنعت نفت و گاز

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی از احصای پتانسل‌های برجسته استان در زمینه صنعت نفت و گاز خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی جهانگیری در نخستین جلسه‌ی کارگروه مشترک وزارت نفت با استان، اظهار کرد: شناسایی پتانسیل‌های استان در ارائه‌ی خدمات پیمانکاری، مشاوره، فنی-مهندسی و ساخت تجهیزات قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز موضوی بود که به جد مورد پیگیری قرار گرفت و امروز این پتانسیل‌ها به روشنی احصا شده است.
 
وی تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای توانمندسازی و تقویت پتانسیل‌های موجود ضروری دانست و گفت: طی سال‌های گذشته تلاش کرده‌ایم تا ارتباط نظامند و برنامه‌ریزی شده‌ای با مجموعه های کشوری در بخش صنعت نفت و گاز داشته باشیم و این روند ادامه خواهد داشت.
 
جهانگیری با اشاره به مذاکره و عقد قرارداد با موسسه فناوری AIT اتریش جهت ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای برای توانمندسازی و رقابتی کردن قطعه‌سازی استان ادامه داد: این تفاهم‌نامه طی ماه‌های گذشته به صورت رسمی آغاز شده است و امیدواریم با این روند شاهد شوفایی صنعت قطعه‌سازی در استان باشیم.
 
وی همچنین از برگزاری پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی در آبان ماه سالجاری در استان خبر داد و گفت: به منظور معرفی توانمندی‌های بخش نفت و گاز زون تخصصی زون تخصصی نفت و گاز در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
 
گفتنی است، نخستین جلسه‌ی کارگروه مشترک وزارت نفت با استان با حضور مدیران کل معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، مدیران صنایع نفت و گاز استان ،تولیدکنندگان تجهیزات و قطعات مرتبط با نفت و گاز و منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: