• جمعه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 967-3485-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی:

امنیت ایران در قلب اروپا هم وجود ندارد

فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی تاکید کرد: امنیت کنونی ایران در قلب اروپا هم وجود ندارد و ایران در مقایسه با کشورهای منطقه از بالاترین امنیت برخوردار است.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سردار محسن حسن خانی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه‌ی تبریز، با اشاره به آغاز هفته‌ی نیروی انتظامی اظهار کرد: نیروی انتظامی نیروی انقلابی، ولایی و تحت امر مقام عظمای ولایت بوده و به صورت جهادی و بدون توجه به امکانات، شبانه روز انجام وظیفه می‌کند و امنیت کنونی مردم  تبلور کارایی تمامی نیروهای مسلح است.

وی افزود: بسیاری از پرسنل نیروی انتظامی بنا به حوزه‌ی کاری پرحجم در ساعات غیر خدمت نیز مشغول انجام وظیفه هستند و این کار را برای جلب رضایت خدا انجام می دهند.

وی بیان کرد: بزرگ‌ترین افتخار نیروی انتظامی خدمت به مردم بوده و این آمادگی را دارد که در هر نقطه‌ای که شرایط ایجاب می‌کند، خدمت کند. طبق روایات و احادیث امنیت نعمت مجهولی است که تا از دست نرود کسی قدر آن را نمی‌داند.

حسن خانی با مقایسه‌ی امنیت ایران و کشورهای همجوار آن گفت: امروزه در مناطق پرتلاطم اطراف ما عملیات‌های تروریستی متعدد و کارهای خبیثانه‌ای انجام می شود و تعدادی از مردم در این مناطق به دست منافقان به شهادت می رسند.
در کشور ما حراست از منطقه را فرزندان شجاع ایران در ارتش، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات برعهده دارند و از این رو ما شاهد استقرار امنیت هستیم و برگزاری عزاداری دهه‌ی اول  محرم اخیر نیز گواهی بر این مهم است و مردم ما دغدغه ی امنیتی ندارند.

وی افزود: امنیت لازم برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان نیز توسط نیروی انتظامی فراهم شده است و این نیز گام مثبتی در راستای بهبود اقتصاد استان به شمار می‌آید.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی با شعار "پلیس برای امنیت و امنیت برای همه" پیش می‌رود و با استفاده از تمام ظرفیت خود امنیت را برای آحاد مردم کشور تامین می‌کند. همچنین افزایش امنیت مردم محور از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

فرماندهی انتظامی استان با اشاره به این که نیروهای مسلح نباید دغدغه‌ای غیر از انجام ماموریت داشته باشند، گفت: مسئولان دولتی و قوه‌ی مققنه باید نگاه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند و تجهیز در راستای تامین امنیت، تکریم نیروهای مسلح کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

حسن خانی با ارائه‌ی آماری از شهدای نیروی انتظامی استان متذکر شد: در استان ما 824 شهید، 1229 جانباز، 81 آزاده و 21 جاویدالاثر از حوزه ی نیروی انتظامی تقدیم جامعه‌ی شهدای کشور شده است.

وی تاکید کرد: پلیس ایران از اعتماد اجتماعی برخوردار است و تعداد تماس‌ها و مراجعات نیز این حقیقت را تایید می‌کند. در طول شش ماهه‌ی اول سال جاری، بیش از 410 هزار تماس با پلیس استان برقرار شده است که 59 درصد تماس‌ها عملیاتی شده‌اند و  بیش از 500 هزار نفر نیز مراجعه داشته‌اند. همچنین تلاش جهادگران مرزبانی استان بهترین وضعیت امنیتی را در مرزهای آذربایجان شرقی ایجاد کرده است. نیروی انسانی توانمند و متخصص سبب کاهش جرائم خشن در اسرع وقت و کشف جرم و رصد اطلاعاتی شده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات پلیس استان گفت: مبارزه با مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر که 70 درصد جرائم خرد را سبب می‌شوند، از جمله ی این اقدامات هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: