• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-9514-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

حجم وسیع تقاضا برای آموزش عالی باید تعدیل شود

رئیس دانشگاه تبریز بر ضرورت تعدیل حجم وسیع تقاضا برای آموزش عالی تاکید کرد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در نشست مشترک با هیات نظارت و ارزیابی دانشگاه تبریز اظهار کرد: ایران در منطقه و جهان اسلام رتبه‌ی اول تولید علم را دارد و در چهار سال اول دولت تدبیر و امید نیز اقدامات قابل توجهی  در این راستا انجام شده است.
  
وی افزود: ایران رتبه‌ی 16 تولید علم در دنیا و رتبه‎ی 70 فناوری در جهان را دارد و باید به دقت بررسی کرد که اشکال کار کجاست که بین این دو رتبه فاصله افتاده است!. 
  
وی بیان کرد: توسعه‎ی چند بعدی جای خود را به یک بعدی داده است. اگر زمانی سیاست دانشگاه‎ها تاکید بر افزایش جمعیت دانشجویی بود، اکنون باید به بهبود کیفیت آموزشی و تغییر هرم جمعیت دانشجویی در دانشگاه‎ها توجه کرد. 
  
پورمحمدی اظهار کرد: پوشش آموزش عالی در کشور بسیار بالا رفته است و اکنون حدود پنج میلیون نفر دانشجو داریم و در آینده پیش بینی می‎شود که جمعیت دانشجویی به سه و نیم میلیون نفر کاهش یابد. مشکلات آموزش عالی کشور زیاد است ولی نباید جنبه‎های مثبت را نیز نادیده گرفت. 
  
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‎های ما ماموریت محور نیست، پذیرش دانشجو باید با ارزیابی بازار کار انجام گرفته و آینده‎ی آموزش عالی نباید مورد غفلت قرار گیرد. روش آموزشی سنتی در آینده جای خود را به آموزش کاملاً مجازی خواهد داد. از این رو باید این مهم در سیستم آموزشی ما نیز مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: