• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-3287-5
  • خبرنگار : 1177
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای اسلامی سردرود به ایسنا خبر داد

نیاز سردرود به مرکز فرهنگی و تفریحی ویژه‌ی بانوان

دبیر شورای اسلامی سردرود و نماینده سردرود در شورای شهرستان تبریز تاکید کرد: سردرود به مرکز فرهنگی و تفریحی ویژه‌ی بانوان نیاز دارد.

آرزو مبصر سردرودی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه جامعه‌ی سالم و شاد در گرو بانوان سالم است، خاطر نشان کرد: بانوان ساکن سردرود بیشتر تحصیل کرده و صاحب فن و هنر هستند که بهتر است برای این قشر حساس جامعه، جشنواره‌های فرهنگی، آشپزی، آموزشی و تفریحی برگزار و مکان‌های ویژه برای گذران اوقات فراغت آنان در نظر گرفته شود.

پیگیری جدی اعضای شورای سردرود برای حفظ حریم شهر

وی در بخشی از سخنان خود با تاکید بر حفظ حریم شهری سردرود، یاد آورشد: بر اساس بند ٣٤ماده ٧١ قانون شوراها و تبصره يك ماده ٤ قانون تقسيمات كشوري و نیز ماده دو قانون شهرداري‌ها كه به صراحت هر گونه تغيير، كاهش و يا افزايش حريم و محدوده شهرها و بررسي و تاييد طرح هادي و جامع و تفصيلي شهرها را منوط به پيشنهاد، تصويب و موافقت شوراي اسلامي شهر است.

وی  ادامه داد: این در حالی است که قسمتي از حريم و محدوده شهر سردرود بدون اطلاع اعضاي شوراي شهر سردرود حذف شده و ما با جدیت پیگیر حفظ حریم شهر و بازگرداندن حريم از دست رفته هستيم.

مبصر با بیان اینکه در اتاق فکر شورا کمیته‌های تخصصی متفاوتی تشکیل می‌شود، افزود: برای بررسی مسائل مربوط به شهر حضور و مشارکت افراد متخصص، نخبگان و فرهیختگان از ضروریات است و در این راستا تشکیل کمیته‌های عمران،بانوان،تابلو فرش،فرهنگی و سرمایه‌گذاری در دستور کار این دوره از شورا قرار دارد.

وی در خصوص وضعیت مدارس سردرود، گفت: متاسفانه برخی از مدارس این شهر بعد از گذشت چندین روز از آغاز سال تحصیلی بدون معلم می‌مانند و کیفیت آموزشی مدارس نیاز به بهبود و بازنگری دارد.

برنامه‌ریزی برای برندسازی محصولات کشاورزی باغات شهر

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018، گفت: فرصت کوتاهی تا زمان اغاز این رویداد باقی مانده است و تلاش می‌کنیم با برگزاری نمایشگاه‌های تابلوفرش و جشنواره‌های فرهنگی میزبان شایسته‌ای برای گردشگران و مهمانان ورودی به شهر باشیم.

وی ادامه داد: محصولات کشاورزی باغات سرسبز سردرود فرصتی ارزشمند است که در کمیته‌های تخصصی شورا به این موضوع نیز توجه می‌شود تا با برنامه‌ریزی‌های هدفمند بتوانیم از این پتانسیل به شیوه درست استفاده کنیم. 

مبصر از افتتاح مرکز تجارت جهانی تابلوفرش ایران در سردرود خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود که که این مرکز تا اواسط سال 2018 افتتاح شود تا بیش از پیش شاهد توسعه این هنر در شهر باشیم.

ضرورت تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در سردرود

وی تاکید کرد: تشکیل سازمان‌های مردم نهاد و مشارکت مردم در مسائل شهری، اجتماعی، فرهنگی، تاریخی، ادبی و هنری می‌تواند بسیار اثر گذار باشد و در حال حاضر دو انجمن ادبی و دوستداران میراث فرهنگی در سردرود تشکیل شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: