• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1684-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

نقش بسزای احیای سد آرباطان شهرستان هریس در تولید و اشتغال بهره‌برداران منطقه


رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: احیای سد آرباطان شهرستان هریس نقش بسزایی در تولید و اشتغال بهره برداران منطقه دارد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، کریم مهری در دیدار با بیت الله عبدالهی نماینده مردم شهرستانهای اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان این مطلب افزود: احیای سد آرباطان شهرستان هریس در راستای تولید و اشتغال و معیشت بهره‌برداران منطقه یک امر حیاتی است که در حال حاضر به دلیل مشکلات فنی، کارایی لازم را ندارد. 
  
وی گفت: از نماینده شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و استاندار تقاضا داریم در احیاء و ترمیم مشکلات فنی سد آرباطان دستور اکید صادر کنند تا بتوانیم در سال زراعی آتی از آن بهره برداری کنیم. 
  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به بارش شدید تگرگ در باغات شهرستان اهر، گفت: سازمان جهادکشاورزی و بانک کشاورزی استان در جبران خسارات وارده مساعدت های لازم را اعمال خواهند کرد. 
  
مهری در پایان سخنان خود از نماینده مردم شهرستان‌های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی خواست تا زمینه‌های ایجاد و تعیین منابع اعتباری لازم برای احیاء سد آرباطان در مجلس شورای اسلامی را فراهم کنند تا کشاورزان و بهره‌برداران منطقه بتوانند از منابع آبی این سد بهره‌مند شوند.  
  
بیت اله عبدالهی نیز قول داد در اسرع وقت نسبت به پیگیری عملیاتی تامین اعتبار لازم برای احیای سد آرباطان هریس از طریق وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور  اقدامات لازم را بعمل آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: