• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-986-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح «پیمایش ملی سنجش ارزش ها و نگرش ها و رفتارشناسی گردشگری ایرانیان» توسط ایسپا

مدیر مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) شعبه آذربایجان شرقی از اجرای طرح «پیمایش ملی سنجش ارزش ها و نگرش ها و رفتارشناسی گردشگری ایرانیان» توسط این شعبه خبر داد. 


خدیجه جعفری، در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص اجرای این طرح اظهار کرد: طرح حاضر به دنبال آن است تا گامی در جهت توسعه و تقویت بنیادهای داده محور صنعت گردشگری در کشور بردارد. 

  
وی افزود: گردشگری در برنامه توسعه ششم برای بار چهارم است که مورد توجه قرار می‎گيرد؛ با اين حال هنوز نظام سنجش و آمارگيری منظم و جامعی به ويژه در زمينه متغيرهای نرم، نظير انگيزه‌ها، ارزش‌­ها، نگرش‌­ها، و انتخاب‌­ها و رفتارهای گردشگران در حوزه‌های مختلف آن وجود ندارد. از این رو گروه پژوهشی-جامعه شناسی گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی به همراه مرکز افکارسنجی ایسپا، با هدف شناخت و تحلیل جامعه‌شناختی مسائل گردشگری ایران اقدام به اجرای این پیمایش در راستای توسعه دانش جامعه ­شناختی گردشگری کرده است. 

  
وی با اشاره به اهداف طرح گفت: ارائه‌ی توصیف تفصیلی در مورد ارزش‌ها و نگرش‌های ايرانيان در مورد سفر، ارائه توصیف تفصیلی در مورد رفتار ايرانيان در سفر به تفکیک زنجیره خدمات گردشگری (اسکان، خوراک، حمل و نقل، دیدار جاذبه ها، خرید سوغات) و گونه شناسی گردشگری در ميان مردم ایران از جمله اهداف اجرای این طرح به شمار می‎آیند. 

  
جعفری بیان کرد: جامعه آماری طرح حاضر، همه افراد تابع جمهوری اسلامی ایران هستند که سن آنها بین 15 تا 75 سال است و زمان آماری مورد پرسش، از تاریخ پرسشگری (به ماه) تا یک سال شمسی قبل از آن، از اول مهر سال گذشته تا اول مهر سال جاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: