• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-486-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد در تبریز برگزار می‌شود

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی از برگزاری جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد همزمان با پنجمین نمایشگاه وجشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی (RINOTEX 2017)   در تبریز خبر داد . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، علی جهانگیری در این خصوص اظهار کرد: قابلیت اعتماد یعنی احتمال اجرای عملکرد مورد انتظار، تحت شرایط تعیین شده  و  به بیان ساده تر یعنی احتمال کارکرد یک کالا در دوره‌ی زمانی تعیین شده است . 
  
وی، با تاکید بر اینکه قابلیت اعتماد بالا می‌تواند منجر به رضایتمندی مشتری و افزایش اعتبار تولید کننده شود، افزود: شرکت‌کنندگان پنجمین جشنواره فناوری و نوآوری ربع رشیدی می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را از منظر قابلیت اعتماد مورد تحلیل و بررسی قرار داده و این تحلیل و بررسی را به همراه طرح و ایده اصلی ارسال کنند . 
  
جهانگیری با اشاره به محورهای مورد بررسی در این جشنواره، گفت: تحلیل‌های انجام شده بر روی محصول که منجر به شناسایی ایرادات بالقوه آن در هنگام استفاده می‌شود، مواردی که در طراحی در نظر گرفته شده و منجر به ارتقای قابلیت اطمینان می‌شود، آزمون‌های انجام شده بر روی محصول برای شناسایی ایرادات بالقوه و محاسبه قابلیت اطمینان، تحلیل‌های آماری و ریاضی بر روی داده‌های آزمون‌ها و یا داده‌های میدانی و پیش‌بینی قابلیت اطمینان محصول بر اساس استانداردهای موجود، از جمله محورهای مورد بررسی در این جشنواره است. 
  
مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی ایجاد و ارتقای دانش قابلیت اعتماد را مهمترین هدف این جشنواره دانست و گفت: در کنار این جشنواره کارگاه مقدماتی محاسبات قابلیت اطمینان با حضور دکتر کامیار صبری لقائی برگزار می‌شود . 
  
وی با اشاره به نحوه ثبت نام فناوران برای حضور در این جشنواره گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس   www.rinotex.ir   نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند . 
  
وی با اشاره به همکاری سازمان‌ها و نهادهای مرتبط در برگزاری این رویداد فناورانه گفت: موسسه‌ی آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی و دانشگاه ارومیه در برگزاری این جشنواره ما را همراهی خواهند کرد . 
  
گفتنی است، جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد همزمان با پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی RINOTEX ، بیستم تا بیست و چهارم آبان ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار شده و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس www.rinotex.ir مراجعه کنند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: