• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-3514-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

بابایی‌اقدم در گفت‌وگو با ایسنا:

انتخاب شهردار طی یک فرآیند دموکراتیک انجام شد/ دو عضو لیست امید بهترین تصمیم را گرفتند


یکی از اعضای شورای اسلامی با بیان اینکه انتخاب شهردار تبریز طی یک فرآیند دموکراتیک انجام شده است، گفت: معتقدم طی سه چهار روز آینده حواشی پیرامون این انتخاب تمام شده و تمامی اعضاء، شهردار منتخب را حمایت خواهند کرد. 
  
فریدون بابایی‌اقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اظهار کرد: آقای شهین‌باهر تمامی شاخص‌های 27 گانه تعیین شده از سوی شورا را دارد و انتخاب او تصمیم بجا و قابل دفاعی است که اطمینان دارم هیچگاه مردم ما را به خاطر این تصمیم، مورد سرزنش قرار نمی‌دهند. 
  
وی در خصوص اینکه دو نفر از اعضای لیست امید شورای شهر تبریز برخلاف نظر هم حزبی‌های خود به شهین باهر رأی دادند، گفت: شورای شهر تبریز به دنبال سیاسی کاری نیست و دو نفر از اعضای لیست امید بدون توجه به نظرات القایی از بیرون، خودشان بر اساس باورهایشان رأی دادند و بنده از این اقدام آنان دفاع کرده و معتقدم بهترین تصمیم را گرفتند. 
  
بابایی‌اقدم تصریح کرد: مردم به تک تک اعضاء رأی دادند و اعضاء نیز به خاطر رأی مردم باید خودشان تصمیم‌گیر نهایی باشند. 
  
وی در پاسخ به این سئوال که چرا در دیدار شهردار منتخب با نماینده ولی فقیه در استان از تمامی اعضای 13 نفره شورا دعوت نشده بود، گفت: من در جزئیات کار قرار ندارم و بعد از حضور در بیت امام جمعه متوجه شدم که تعدادی از اعضاء حضور ندارند. 
  
بابایی‌اقدم با بیان اینکه افکار عمومی در این دوره نسبت به هر دوره‌ی دیگری، بیشتر در جریان روند انتخاب شهردار قرار داشت، اظهار کرد: مردم می‌دانستند چه کسانی و برای چه دلایلی به عنوان گزینه‌های شهرداری انتخاب شدند و مرحله به مرحله اطلاع‌رسانی‌ها انجام می‌شد؛ همچنین نقش فضای مجازی در روند انتخاب شهردار پر رنگ بود؛ به طوری که کوچکترین اتفاق نیز به اشتراک گذاشته شده و مردم مطلع می‌شدند. 
  
وی ادامه داد: فشار زیادی برای انتخاب شهردار به شورا وارد شد و افکار عمومی پیگیر این بودند که در نهایت چه کسی سکان‌دار شهرداری تبریز می‌شود. 
  
بابایی‌اقدم با بیان اینکه معتقدم شورا در انتخاب شهردار تعلل کرد، اظهار کرد: چندین جلسه برای تعیین شاخص‌های شهردار تبریز وقت گذاشتیم که در نهایت این شاخص‌ها معیار و مبنای انتخاب شهردار نشد؛ بهتر بود برنامه‌ی چهار ساله با عنوان «تبریز 1400»‌ تدوین می‌شد و شهردار تبریز را با ارزیابی توانمندی‌شان برای تحقق این چشم‌انداز انتخاب می‌کردیم. 
  
وی با بیان اینکه تنها سه نفر از هشت نفر به عنوان گزینه‌های نهایی شهرداری تبریز مطرح بودند، یادآور شد: این سه گزینه نهایی از نظر تخصص، تعهد و فعالیت در مجموعه‌ی شهرداری افراد قابل قبول بودند. 
  
این عضو شورای شهر تبریز اظهار کرد: بنده به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه که سال‌هاست درس مدیریت شهری در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنم، بر این باورم که شهر را افراد متخصص علوم شهری اعم از شهرسازی و عمران بهتر اداره می‌کنند؛ نمی توانستم جور دیگری فکر کنم و مسائل سیاسی جزء اولویت‌هایم در انتخاب شهردار نبود. 
  
وی با بیان اینکه عمده مشکلات تبریز مرتبط با بافت شهری و زیرساخت‌ها است، گفت: بافت شهری تبریز استاندارد و متعارف نیست؛ به طوری که بخش قابل توجهی از شهر شامل بافت ناکار آمد (فرسوده و حاشینه‌نشین) است و یا در بخش زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل عمومی چندان مطرح نبوده و مترو نقش برجسته‌ای در حمل‌ونقل عمومی ایفا نمی‌کند. 
  
وی خاطرنشان کرد: با وجود این همه مشکل در تبریز نمی‌توانستیم مسائل سیاسی را در اولویت قرار دهیم و تبریز شهردار متخصص و کارآمد می‌خواست. 
  
بابایی‌اقدم با بیان اینکه به توانایی‌های شهین باهر اعتقاد دارم، تصریح کرد: چهار سال از نردیک در شورای چهارم با شهین باهر کار کردم و او از شورای شهر تبریز که بسیار پرحاشیه بود، توانست سربلند بیرون آید. 
  
وی با بیان اینکه شهین باهر عضو کمیسیون عمران شورای چهارم بود، اظهار کرد: یکی از نقاط قوت شهرداری و شورای شهر تبریز در طول چهار سال گذشته، اقدامات عمرانی بود که از نظر تعداد، کیفیت و سرعت اجرای پروژه‌ها قابل قیاس با دوره‌های قبل نبود. 
  
این عضو شورای تبریز با بیان اینکه اطمینان دارم وضعیت عمرانی تبریز در طول چهار سال آینده بسیار خوب خواهد بود، تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل شهروندان تبریزی «بدمسکنی» است و باتوجه به برنامه‌های شهردار منتخب، پیش‌بینی می‌شود این مشکل نیز رفع شود.   
  
به گفته‌ی بابایی‌اقدم، اصلاح بافت‌های ناکارآمد شهری، ایجاد زیرساخت‌ها و اصلاح تأسیسات شهری همچون شبکه‌ی فاضلاب سه برنامه‌ی اصلی برای چهار سال آتی است. 
    
وی خاطرنشان کرد: از زحمات پرسنل شهرداری که در دوران سرپرستی بدون توجه به حواشی کار خود را به نحو احسن انجام دادند، تشکر می‌کنم و مطمئن هستم تمامی اعضای 13 نفره شورا از شهردار منتخب حمایت کرده و به صورت همدل و متحد برای توسعه‌ی تبریز تلاش خواهیم کرد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: