• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-6887-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رشد ۷۰ درصدی آثار ارسالی به دومین جشنواره چاپ باتیک اسکو


معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد ۷۰ درصدی ارسال آثار به دومین جشنواره چاپ باتیک «کلاقه‌ای» شهرستان اسکو خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فرشاد به‌آفرین، در مراسم برگزاری دومین جشنواره چاپ باتیک (کلاقه‌ای) شرستان اسکو، در این خصوص اظهار کرد: در اولین جشنواره باتیک که سال ۹۵ برگزار شد ۶۸ اثر شرکت داده شده بود که در سال‌جاری با استقبال هنرمندان، تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره برابر با ۱۰۴ اثر بود که نسبت به سال گذشته رشد ۷۰ درصدی داشته است.
 
وی خاطرنشان کرد: آثار ارسال شده به این جشنواره از نظر کیفی، تنوع، نوع‌آوری و طرح‌های بدیع قابل توجه بود و نشان از جریان‌سازی و توجه هنرمندان به سمت نوگرایی و خلاقیت با تلفیق طرح‌های منطبق فرهنگ بومی و اصیل و بازارپسند است.
 
وی با اشاره به آموزش ۲۰ هنرآموز علاقمند به هنر چاپ باتیک طی سال گذشته، گفت: با حمایت مسئولان شهرستان اسکو به عنوان مهد این هنر، در سال‌جاری تعداد این هنرمندان به ۶۰ نفر رسید که قدمی مهم در راستای ترویج و حفظ این هنر منحصر به فرد به شمار می‌رود.
 
به‌آفرین هدف از برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به تلاش هنرمندان چاپ باتیک (کلاقه‌ای)، ارتقای کیفی تولیدات باتیک استان و تلاش در جهت برندسازی عنوان کرد.
 
به‌آفرین با اشاره به منحصر به فرد بودن شیوه تولید این هنر در شهرستان اسکو بر اهمیت برندسازی این صنعت از سوی هنرمندان و مردم این شهرستان تاکید کرد و گفت: برندسازی و طراحی مناسب برند زمینه معرفی و ماندگاری باتیک را در ذهن مخاطب فراهم کرده و امکان رقابت در بین تولیدکنندگان نیز موجب افزایش کمی و کیفی محصول می‌شود.
 
معاون صنایع دستی استان از افتتاح بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرستان اسکو طی روزهای آتی خبر داد و افزود: از زحمات مرتضی محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو در تحقق این هدف تقدیر می‌کنیم.
 
شایان ذکر است، در این جشنواره از رضا میرزاجانی، اسکندر رنجبر، علی امیری که به ترتیب مقام اول تا سوم جشنواره را به خود اختصاص داده‌اند، تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: