• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-21314-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با دانشگاه صنعتی سهند

 تفاهنامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی و دانشگاه صنعتی سهند منعقد شد.       

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، این تفاهم نامه در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق شعار سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" و سیاست های دولت تدبیر و امید با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و رئیس دانشگاه صنعتی سهند، مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان، آذربایجان¬شرقی و برخی مسئولان دیگر برگزار شد. 

 فرزان قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این خصوص اظهار کرد: عقد تفاهم نامه با ارگان های متولی و درگیر با آموزش های مهارتی و کارآفرینی، یکی از لازمه های عمل به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی، اشتغال جوانان و فراهم کردن بازار مناسب کسب و کار می باشد. همچنین یکی از هدف های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در عقد این تفاهم نامه، عملی کردن طرح کارورزی ارائه شده از سوی ریاست جمهور مبنی بر توانمندسازی دانش آموختگان، می باشد.

وی افزود: در همین راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برای تحقق این امر مبادرت به عقد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه صنعتی سهند، یکی از دانشگاه های ممتاز استان و مطرح کشور، کرده است و در نظر دارد با استفاده از پتانسیل-های بالای مراکز آموزش علمی کاربردی استان امر توانمندسازی دانش آموختگان را اجرایی کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بیان کرد: جای امیدواری است که به عنوان اولین مجموعه دانشگاهی و مجموعه آموزش مهارت در سطح دانشگاهی، در اجرای طرح کارورزی ارائه شده قدم برداشتیم و امید است با همکاری های طرفین و آموزش های دقیق به جامعه هدف و توانمندسازی مهارت دانش آموختگان و حتی دانشجویان، به نتایج مطلوب دست یابیم تا بتوانیم این طرح را به سراسر دانشگاه های کشور تعمیم دهیم.

"علی نواداد"، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این مراسم اظهار کرد: مهارت آموزی و شغل محوری باید در تمامی دانشگاه ها ملحوظ گردد و با توجه به شواهد موجود، شاهد این هستیم که هستیم گاهی دانش آموختگان آن گونه که متخصص و متبحر رشته تخصصی خود باشند، نیستند. ولی با اجرای طرح توانمندسازی مهارت دانش آموختگان می توان به افزایش مهارت کمک شایانی کرد.

" رسول آذری خسروشاهی"، رئیس دانشگاه صنعتی سهند نیز با اشاره به اهمیت عقد این تفاهم نامه گفت: مهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموختگان یکی از اصلی ترین هدف هر دانشگاهی می باشد؛ با این حال، دانش آموختگان دانشگاه ها با وجود گذراندن دروس کاربینی و کاروزی چندان کار آزموده نیستند. ولی انتظار بر این است که با اجرای دقیق این طرح می توان به این امر، جامه¬ عمل پوشانید.

"میراحد حسینی"، مدیر کل محترم اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان، نیز در این مراسم گفت: مهارت یکی از نیازهای اصلی جامعه و تمامی سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی می باشد و در کشورهای پیشرفته و صنعتی، شرط اصلی و اولویت استخدام با آن دسته از متقاضیان است که مهارت و کارآمدی بیشتری در آن شغل دارند. ولی در کشور ما این مهارت جای خود را به مدرک گرایی داده است.

برخی از موضوعات و اهداف این تفاهم نامه شامل ارتقای سطح آموزشی مهارتی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی سهند تبریز، استفاده از پتانسیل های طرفین تفاهم نامه به منظور توسعه آموزش های مهارتی و اشتغال زایی، شناسایی هر چه بیشتر پتانسیل های طرفین تفاهم نامه برای ارائه خدمات به جامعه هدف و ارائه الگوی مناسب توسعه آموزش های مهارتی و ارائه برنامه کارآموزی به شیوه نوین از طریق تعامل دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: