• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20414-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد

ثبت ملی پنج اثر ناملموس آذربایجان شرقی در یک و نیم سال گذشته

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت ملی پنج اثر ناملموس استان در یک و نیم سال گذشته خبر داد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در مراسم ثبت ملی آجیل تبریز با تاکید بر ثمرات اقتصادی ثبت آثار در فهرست ناملموس و ضرورت برندسازی آن اظهار کرد: پیگیر ثبت آثار ناملموس بیشتری از استان در فهرست ملی هستیم و معرفی و ارتقا گستره پوشش مولفه‌های مهمی برای ایجاد یک برند به حساب می‌آیند و ثبت ملی اثر در این راستا نقش بسیار مهمی دارد و مورد ثبت شده را به نوعی انحصاری به یک منطقه خاص جغرافیایی نسبت می‎دهد که با توجه به فراگیر بودن و جنبه عمومی این آثار، معرفی آنها با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
 
وی افزود: بیشترین تاکید در عرصه گردشگری روی تبلیغات متمرکز است و برای پیشرفت در عرصه گردشگری باید اهمیت بیشتری به این مقوله داد، از این رو تلاش‌ها در راستای  ایجاد و تقویت برندهای خاص است که نام تبریز را در عرصه‌های گوناگون زبانزد کند.
 
وی گفت: زمانی می‌توان گفت در گردشگری شاهد پیشرفت هستیم که اثرات اقتصادی آن را در جامعه ببینیم و تبریز 2018 فرصتی طلایی برای گردشگری استان است و می‌خواهیم از این طریق آنچه از آن اهداف عالی اقتصاد مقاومتی یاد می‌شود را جامه عمل بپوشانیم.
 
آبدار بیان کرد: اگر همت صاحبان این صنف در راستای ثبت آجیل نبود، این مهم محقق نمی‌شد؛ تمام مجموعه‌های دیگر نیز که شاخصه‌ای در عرصه ملی دارند باید در این زمینه پیشقدم شوند و سیاست اداره کل استان نیز، حمایت از این برنامه‌ها است.

وی در خاتمه با تاکید بر لزوم حمایت صاحبان صنایع و صنف‌ها از صنایع دستی گفت: اگر بتوانیم در بسته بندی‌های آجیل و ... از صنایع دستی استفاده کنیم، در معرفی صنایع دستی موفق خواهیم شد و با ترویج  فروش آن از هنرمندان حمایت خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: