• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20214-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

سرپرست شهرداری تبریز:

عون‌بن‌علی به یکی از بسترهای فرهنگی و هنری تبدیل شده است


سرپرست شهرداری تبریز با اشاره به این‌که عون‌بن‌علی به یکی از بسترهای فرهنگی و اجتماعی مهم تبدیل شده است، گفت: بخش‌های تاسیساتی، روشنایی، زیباسازی، نورپردازی و اجرای المان‌های زیبا، از جزئیاتی است که کیفیت برنامه‌های این مجموعه را تقویت می‌کند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدحسین اسحقی در بازدید از پروژه عظیم میدان آذربایجان، با اشاره به اهمیت و تاثیرات ترافیکی و اجتماعی پروژه آذربایجان، اظهار کرد: پروژه از چند تقاطع غیرهمسطح با شیب‌های مختلف تشکیل شده و  جزئیات محاسباتی آن باید با حساسیت و دقت مورد توجه قرار گیرد.
 
وی هدایت آب‌های سطحی را از ضرورت‌های مهم طرح خواند و افزود: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی، کانال‌ها و آبروهای پروژه باید در اسرع وقت تکمیل شود.
 
سرپرست شهرداری تبریز تاکید کرد: همزمان با احداث بخش‌های عمرانی، اجرای مطالعات زیباسازی، نقش موثر در سرعت پروژه داشته و همچنین، پروژه، مشکلی از بابت جابجایی تاسیسات ندارد، با این حال، در زمان‌بندی اجرا، سرمای زودرس شهر تبریز باید مورد توجه مدیریت پروژه باشد.
 
وی در بازدید از پروژه‌ی مقبره‌الشعرا نیز خاطرنشان کرد: با توجه به تنوع فضاهای پیش‌بینی‌شده در بازآفرینی مقبره‌الشعرا، تمهیدات ایمنی این مجموعه، از هم‌اکنون باید لحاظ شود.
 
سرپرست شهرداری تبریز، تجمع آب‌های سطحی را از مشکلات رایج پروژه‌های عمرانی خواند و افزود: طراحی دقیق عایق‌ها، کانال‌ها و آبروها می‌تواند یکی از نقاط قوت کیفیت پروژه شود.
 
اسحقی با تاکید بر اینکه اطمینان از فناوری مصالح، باید با پشتوانه محاسبات فنی و آزمایش‌های عملی باشد، افزود: قطعات خارجی و برندهای معروف، لزوما تامین‌کننده اهداف فنی نبوده و بسیاری از مصالح و قطعات ساختمانی، می‌توانند از صنایع مرغوب استان تامین شوند.
 
سرپرست شهرداری تبریز، همچنین در بازدید از طرح‌های اجرایی مجموعه عون‌بن‌‌علی نیز گفت: اقدامات ارزشمندی با حمایت مجموعه‌های مختلف شهرداری تبریز در عینالی اجرا شده که نیازمند تکمیل است.
 
وی تاکید کرد: فرصت‌های ارزشمندی برای تولید فضا در عون‌بن‌علی فراهم است که باید با در نظر داشتن اصول مناسب‌سازی محیطی، مهیای حضور جانبازان و معلولان باشد.
 
وی تأکید کرد: راهکارهای لازم برای تامین مالی پروژه‌های عمرانی، در کنار هزینه‌های جاری و پرداخت حقوق ماهانه عوامل اجرایی، پیش‌بینی شده و هیچ محدودیتی در پشتیبانی از طرح‌های عملیاتی وجود ندارد.
 
وی بر لزوم مستندسازی مراحل اجرایی پروژه‌ها تاکید و خاطرنشان کرد: تنوع پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز در حوزه‌های مختلف ترافیکی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی، می‌تواند منبع مهم پژوهش و مطالعه در آینده باشد.
 
گفتنی است، طی این بازدید، سرپرست شهرداری تبریز از دو پروژه‌ بازآفرینی مجموعه مقبره‌الشعرا و سامان‌دهی میدان آذربایجان و همچنین از طرح‌های عمرانی عینالی بازدید و بر لزوم تسریع، مناسب‌سازی ‌محیطی، اولویت‌دهی ‌به ‌مصالح و صنایع بومی و مستندسازی مراحل اجرایی تاکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: