• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-20114-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز تاکید کرد

آموزش، مهم‌ترین رکن ایمنی کارگاه‌های ساختمانی


معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز گفت: ایمنی در کارگاه‌ها چه از جنبه انسانی و چه از نظر اقتصادی حائز اهمیت بوده و این مهم جز با آموزش که مهم‌ترین رکن آن محسوب می‌شد، ممکن نیست. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد عزتی در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اثرگذاری مستقیم کارگاه‌های ساختمانی بر محیط زندگی در شهرها، هدف از آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره، توجه سازندگان به رعایت ضوابط اولیه ایمنی و بهداشت کار و حفاظت از محیط زیست و همچنین حفظ حق و حقوق شاغلین و مجاورین هنگام عملیات ساختمانی است. 
  
وی با بیان اینکه ایمنی اولین ضرورت صنعت ساختمان سازی است، گفت: متاسفانه بسیاری از حوادث، ناشی از بی‌احتیاطی ها و سهل‌انگاری‌های کوچک است که می‌توان از بروز آن‌ها جلوگیری کنیم. 
  
عزتی افزود: این بی احتیاطی‌ها، برای مهندسان، کارگران، همسایگان و سایرین، حوادث سنگین و غیرقابل جبرانی به بار می‌آورد که با استفاده از تجربیات دیگران به راحتی می‌توان مانع از حوادث جبران‌ناپذیر شد. 
  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز تاکید کرد: پیشگیری از حوادث با اقدام و عمل امکانپذیر خواهد بود نه با حرف و شعار!؛ این موضوع نیازمند آموزش‌های صحیح و کامل به متولیان و دست اندرکاران و همچنین نظارت بر صحت اجرای آن‌ها است. 
  
وی با اشاره به اینکه عدم ایمن‌سازی کارگاه‌ها می‌تواند برای عابران و رهگذران خطرساز باشد، افزود: ایمن‌سازی کارگاه‌ها و اقدام جهت حفاظت فردی کارکنان در حققیت به نوعی سرمایه‌گذاری است. 
  
عزتی ادامه داد: استفاده از پوشش سقف پیاده‌روها، تعیین محل‌های مناسب دپوی نخاله‌های ساختمانی، استفاده از لوازم ایمنی شخصی و حفاظت کار، پوشش بازشوها، ایجاد حفاظ و نرده در پرتگاه‌ها و ... از جمله اقدامات مفیدی هستند که مانع از بروز بسیاری از حوادث می‌شوند. 
  
سمینار آموزشی "ایمنی در کارگاه های ساختمانی و پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از کار" با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تبریز و دیگر ارگان‌ها 22 شهریور ماه در تالار پتروشیمی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: