• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5687-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

آغاز به کار آزمایشی کامیون نمایش سیار کانون آذربایجان شرقی


مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: کامیون نمایش سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی اولین اجرای خود را به نمایش گذاشت.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، هادی یوسف‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: با اجرای نمایش «گربه ها و خروس‌ها» به کارگردانی مهدی صالحی‌اقدم، کامیون نمایش سیار کانون آذربایجان شرقی به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: این نمایش در اردوگاه الغدیر تبریز اجرا و با استقبال حاضران در اردو همراه شد.
 
یوسف زاده اضافه کرد: کامیون نمایش سیار با هدف افزایش عدالت فرهنگی در میان اقشار جامعه و جهت به اجرا درآمدن نمایش‌های عروسکی و تئاتر در مناطق محروم راه‌اندازی شده و در آینده نزدیک شاهد اجراهای بیشتر نمایش های این چنینی در مناطق محروم خواهیم بود.
 
وی خاطرنشان کرد: این کامیون به صورت چند منظوره طراحی و به صورت کتابخانه سیار نیز قابل بهره‌برداری است.
 
وی با بیان اینکه نمایش و تئاتر کودک به عنوان یکی از تکنیک های تعلیمی می باشد، گفت: این قبیل نمایش ها می‌تواند در آموزش نکات اخلاقی و ساخت و تحول نیکوی شخصیت کودکان کارآمد واقع گردد.
 
یوسف زاده همچنین با تاکید بر اینکه پرداختن مؤثر به تئاتر کودک و نوجوان در استان مهجور است، خاطر نشان کرد: نمایش سیار کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی ضمن ایجاد فضایی مفرح، با هدف ایجاد فضای نشاط و سرگرمی و ارائه آموزش برای کودکان و نوجوانان راه اندازی شده است، امید که با انجام این کارها بتوان تئاتر کودک را از مهجور بودن بیرون آورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: