• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-15988-5
  • خبرنگار : 1142
  • منبع خبر : ----

چند خبر ورزشی

سهند و چاروایماق قهرمان دومین دوره مسابقات کشوری سبک شوتوکان آسای ریو شدند


دومین دوره مسابقات کشوری سبک شوتوکان آسای ریو با قهرمانی سهند و چاروایماق پایان یافت.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، دومین دوره مسابقات کشوری سبک شوتوکان آسای ریو با شرکت بیش از ۴۵۷ کاراته کا دربخشهای مختلف کاتای انفرادی و تیمی و کومیته انفرادی در کلیه رده های سنی در دو بخش بانوان و آقایان در سالن وحدت شهرستان اسکو با همت اداره ورزش وجوانان شهرستان اسکو وهمکاری هیأت کاراته آذربایجان شرقی برگزار شد.
 
در بخش آقایان تیم سهند مقام اول را کسب کرد و تیمهای میاندوآب و سردرود دوم و سوم شدند.
 
در بخش بانوان تیم کاراته شوتوکان ski شهرستان چاراویماق قهرمان شد و تیم طنین قهرمانان تبریز بر سکوی دومی ایستاد و تیم کاراته زنجان بر مقام سومی بسنده کرد.
 
کاپ اخلاق بخش بانوان نیز به تیم کاراته شهرستان تکاب اهداء شد.
 
این مسابقات با حضور جمع کثیری از پیشکسوتان کشوری و استانی و اسماعیل معصومی رئیس هیات کاراته استان برگزار شد.
 
در این مسابقات تیمهایی از استان اصفهان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در قالب تیم‌های میاندوآب، مشکین شهر، خوی، ملکان، بناب، عجب شیر، آذرشهر، ایلخچی، سهند، اسکو، تبریز و بستان آباد شرکت کردند که از نکات جالب مسابقات برگزاری مسابقات معلولین و مسابقات پیشکسوتان بود.
 
 
یوسف نجفی زاده به عنوان بهترین داور تکواندو بیست و‌ نهمین دوره بازی‌های جنوب شرق آسیا، انتخاب شد.
 
نجفی زاده داور بین‌المللی تکواندو به عنوان نماینده آذربایجان شرقی در ترکیب کادر داوری این دوره از رقابت‌های بین المللی حضور داشت.
 
نجفی‌زاده با این انتخاب، موفق به کسب کاپ بهترین داور مسابقات تکواندو شد.
 
 
علیرضا پاشازاده و آرتین رضایی مدال برنز مسابقات کشوری کیوکوشین را بر گردن آویختند.
 
مسابقات قهرمانی سبک شین کیوکوشین کشور درتاریخ 17و18 شهریور 1396در شهر تهران با حضور 750 ورزشکار درقالب 30 تیم از 30 استان در ورزشگاه شهید افراسیابی تهران برگزار شد.
 
تیم آذربایجانشرقی نیز با حضور 18 ورزشکار در این مسابقات شرکت کرد که نمایندگان آذربایجان شرقی توانستند با کسب دو مدال برنز در رده سنی بزرگسالان و نونهالان به کار خود خاتمه دهند.
 
همچنین در این مسابقات، وحدت مشمول بازیکن بااخلاق تیم آذربایجان شرقی شایسته دریافت کاپ اخلاق شد.
 
حجت عبدی به عنوان ناظر بازی‌ها، مهرداد بهبودی به عنوان داور و فرداد رضایی به عنوان سرپرست تیم حضور داشتند.
 
 
عقیل قارداش زاده مرد چهار طلایی رکوردهای ورزشی ایران با مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی دیدار کرد.
 
عقیل قارداش زاده که چهار عنوان رکوردهای ورزشی را در گینس و رکوردهای ملی ایران به ثبت رسانده است با جمشید نظمی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در این دیدار عقیل قارداش زاده گزارشی از روند ثبت رکوردهای ملی ورزشی خود در چند سال اخیر و ثبت رکورد شنارفتن روی مشت با وزنه ۶۰پنتی را به مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی ارائه کرد.
 
جمشید نظمی در این دیدار با تبریک موفقیت های این ورزشکار مرندی گفت : ثبت رکوردهای ورزشی در گینس توسط ورزشکاران ایران و استان افتخار بزرگی برای ورزش کشور بشمار می‌رود.
 
وی گفت: ثبت این رکوردها تلاش شبانه روزی و تمرینات طاقت فرسایی را می طلبد که از توان هر فردی خلارج بوده و بایستی تمرینات و زندگی حرفه ای ورزشکار در تمامی مراحل راعایت شود.
 
عقیل قارداش زاده در این دیدار حکم و مدال صادره ازموسسه ثبت رکوردهای ملی به مدیرکل ورزش و جوانان ارائه شد.

عقیل قارداش زاده در کارنامه ورزشی خود شنای تک انگشتی در 30 ثانیه به تعداد 74 عدد، نشستن در سونای خشک 85 الی 90 درجه بمدت 17 و نیم دقیقه، نشستن در دمای 105 درجه به مدت دو دقیقه و 45 ثانیه و رکورد جهانی شنارفتن روی مشت با وزنه ۶۰پنتی به تعداد ۲۵ عدد که این رکوردپیش از این از آن امریکایی به نام ران کوپپر امریکایی به تعداد ۱۰ عدد شنا بود.
 
 
آذربایجان شرقی با اقتدار، قهرمان بانوان و آقایان کشوری گروه مبارزان شد.
 
در این دوره از رقابت‌ها تیم‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، تهران، قزوین، اصفهان، البرز، خوزستان، فارس، کرمانشاه، کردستان، سمنان، خراسان رضوی و مازندران در بخش بانوان و اقایان در 5 رده سنی (نونهالان، نوحوانان، جوانان، بزرگسالان، پیشکسوتان) در شهرهای تبریز و ممقان در دو بخش هنرهای فردی و کیک بوکسینگ با هم رقابت کردند.
 
در بخش تیمی بانوان استانهای آذربایجان شرقی مقام اول - استان کردستان مقام دوم - استان آذربایجان غربی مقام سوم و استان سمنان مقام چهارم را کسب کردند.
 
در ضمن کاپ تیمی اول به نیابت ازاستان آذربایجان شرقی به هیئت ورزشهای رزمی استان آذربایجان شرقی، میزبان این دوره ازمسابقات اهدا شد.
 
در بخش تیمی آقایان آذربایجان شرقی قهرمان شد و آذربایجانغربی و اصفهان دوم و سوم شدند.
 
 
آذربایجان شرقی قهرمان اولین دوره مسابقات ژیمناستیک فرزندان کارگران کشور در تبریز شد.
 
اولین دوره مسابقات ژیمناستیک فرزندان کارگران کشور به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با حضور ۱۱ تیم از۱۹ شهریور ماه به مدت ۲ روز در سالن دبیر اکبری تبریز برگزار و آذربایجان شرقی قهرمان رقابت‌ها شد.

در این مسابقات ورزشکاران ۹ تیم از استانهای کرمانشاه، تهران، یزد، اردبیل ، آذربایجان غربی، کرمان و دو تیم (الف و ب) از آذربایجانشرقی در رده سنی ۱۲ الی ۱۴ سال پسران کشور حضور دارند که تیم برگزیده به مسابقات بین المللی فرانسه و یا اسپانیا اعزام خواهد شد .
 
در بخش تیمی، تیم آذربایجان شرقی با 133/8 امتیاز قهرمان شد و تهران با 131/1 امتیاز دوم و اردبیل
با 126/6 امتیاز سوم شد.
 
در بخش قهرمان قهرمانان این مسابقات آرین کارگر با 45/7 امتیاز از تهران قهرمان شد و امین پور اسد با 45/6 امتیاز از آذربایجان شرقی و علی محمدی با 44/9 امتیاز از آذربایجانشرقی دوم و سوم شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: