• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-3290-5
  • خبرنگار : 1131
  • منبع خبر : ----

همایش ازدواج اسان در شهرستان ملکان برگزار شد


امام جمعه ملکان، دستیابی به آرامش را یکی از اهداف ازدواج دانست و  گفت: باید از چیزهایی که آرامش ازدواج و خانواده را بر هم بزند پرهیز شود.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام حافظ زمانی در همایش ازدواج آسان و پایدار افزود: آسان گرفتن مهریه و ازدواج ، نداشتن توقعات بیجا، عدم دخالت خانواده ها و رعایت اخلاق اسلامی در خانواده از ارکان آرامش در زندگی خانوادگی محسوب می شود.

وی از رواج مصرف موادمخدر و مشروبات الکلی به عنوان یکی دیگر از موارد برهم زدن آرامش خانواده ها یاد کرد و افزود: اگر سری به دادگاه‌ها بزنید خواهید فهمید که این دو معضل باعث برهم خوردن بنیان خانواده ها می‌شود.

زمانی، با بیان اینکه تاکنون در خصوص ازدواج آسان و پایدار مطالب زیادی گفته شده اما تعریف درستی از این موضوع نشده تصریح کرد: ضروری است برنامه هایی در رسانه های گروهی و بخصوص رسانه ملی با حضور کارشناسان مربوطه در این خصوص اجرا و مطالب و مقالاتی منتشر شود.

وی افزود: ازدواج دارای چند رکن اساسی و مهم است که تهیه جهیزیه و مهریه تنها یک رکن آن را تشکیل می دهد و سنگین بودن مقدار مهریه و جهیزیه نیز ضامن پایداری ازدواج نیستند.

امام جمعه ملکان آیات قرآن را بهترین راهنما برای داشتن خانواده و ازدواج پایدار و اسلامی دانست و افزود: در خصوص داشتن زندگی و خانواده سالم و پایدار و محکم هر چه بخواهیم در آیات قرآن و احادیث وجود دارد.

در ادامه همایش، تقی زاده، معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان نگرش خوب به زندگی و ازدواج را لازمه آرامش در خانواده ها دانست و گفت: اگر بخواهیم زندگی موفقی داشته باشیم باید با دید و نیت خیر و خداپسندانه به این امر نگاه کنیم و خدای ناکرده با اهداف خاصی به ازدواج روی نیاوریم.

گفتنی است:در پایان همایش پس از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به جوانان و زوج های موفق جوایزی اهدا شد.
 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: