• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5884-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خبر داد

تخفیف 100درصدی در عوارض عمران شهری ارس برای شرکت‌های دانش‌بنیان


مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری در ارس تا 100درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان تخفیف قائل شده‌ایم .
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، محسن خادم عرب‌باغی با تاکید بر ضرورت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، اظهار کرد: به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، تخفیف در عوارض پروانه ساخت تا 50 درصد، تخفیف در هزینه زمین تا 30 درصد، تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری تا 100 درصد را درنظر گرفته‌ایم.
 
وی افزود: انتقال فناوری‌های پیشرفته از ضروریات روز بوده و برای رسیدن به این هدف در چهارچوب ایجاد و راه‌اندازی مرکز رشد ارس، بزودی اقدامات لازم برای جذب و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان توسط این مرکز انجام می‌شود .
 
عرب‌باغی با اشاره به عملکرد سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه فعالیت‌های مرکز رشد ارس از سال 1395 تا سه ماه نخست امسال، بیان کرد: تدوین طرح امکان سنجی ایجاد مرکز رشد در ارس، عقد تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، تدوین برنامه راهبردی 5ساله مرکز رشد فناوری و توسعه صادرات ارس، تدوین و تکمیل بسته انگیزشی جذب شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در ارس از اهم فعالیت‌های این مرکز است .
 
عرب‌باغی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی در حوزه تجارت الکترونیک، تولید داروهای گیاهی، تولید تجهیزات پزشکی و تولید زئولیت نیز در مرکز رشد ارس پذیرفته شده‌ و توانسته‌اند برای تعداد چشمگیری اشتغال‌زایی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: