• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5087-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

یکشنبه‎های هنری، ادبی کودک و نوجوان تبریز در «خانه‎ی هنرمندان» برگزار می‌شود

دبیر شورای فعالان فرهنگی هنری کودک و نوجوان تبریز از برگزاری یکشنبه‎های هنری، ادبی کودک و نوجوان تبریز در «خانه‎ی هنرمندان» خبر داد.

  
محمد قضایی در گفت‎وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب اظهار کرد: در طول دو سال گذشته، در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز فرصتی فراهم شد تا فعالان فرهنگی هنری کودک و نوجوان در قالب نشست‌های هفتگی دور هم جمع شده و آثار خود را ارائه کنند که عمده‌ترین هدف آن شناسایی و کشف افراد مستعد و کارآمد در حوزه فعالیت‌های فرهنگی کودک و نوجوان بود. 
  
  
وی افزود: نقد و بررسی آثار هنری اعم از شعر، متون نمایشی، قصه و تصویر با حضور صاحب اثر از دیگر مزایای برگزاری این نشست به شمار می‎آید و از این طریق می‎توان تا حدودی خلا موجود در این فضا را پر کرد. در سال 83 این نشست پس از چهار جلسه تشکیل تعطیل شد و دو سال بعد در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، کمیته‎ی شعر و ادبیات کودک نوجوان در کارگروه شعر و ادبیات ترکی با هدف برگزاری فستیوال و جشنواره تشکیل شده که هنوز عمر زیادی از برپایی آن طی نگذشته بود که مجددا تعطیل شد. 
  
  
وی بیان کرد: نهایتا در 14 فروردین 94 ایده‎ی انجمن فعالان کودک و نوجوان تبریز از سوی بنده مطرح شده و مورد استقبال سازمان فرهنگی هنری شهرداری قرار گرفت تا شاعران، نویسندگان و تولیدکنندگان آثار مکتوب و فعالان نمایش کودک در قالب یک مجموعه فعالیت کنند. 
  
  
قضایی گفت: برگزاری جنگ‌های مختلف از جمله «جنگ شب چله»، برگزاری جلسات نقد آثار ادبی و نقاشی و کتاب کودک، برنامه‌های جشن و شادی برای کودکان بی‌سرپرست، خریداری تولیدات چاپی و حمایت از نویسنده‌ها و ناشران کتاب از مهم‌ترین اقدامات شورای فعالان فرهنگی هنری کودک و نوجوان تبریز بوده است.

  
وی بیان کرد: نشست فعالان ادبی و هنری کودک و نوجوان تبریز هر هفته با یک موضوع متفاوت در خانه‎ی ختایی تبریز برگزار می‎شود و هدف از برگزاری آن تولید محصولات ادبی و شناسایی جوانان مستعد، مبتکر و خلاق در این حوزه است. آثار نویسندگان در این نشست‎ها بررسی و ویرایش می‌شوند و نویسندگان و تصویرگران می‎توانند با شرکت در این جلسات تصویر روشن‌تری از کار کودک به دست آورند و ارتباط مستقیمی با ناشران داشته باشند. 
  
شایان ذکر است؛ با توجه به ضرورت توجه بیشتر به حفظ سنت‎های بومی و مبارزه با تهاجم فرهنگی در عصر ارتباطات و همچنین جهت دهی به اندیشه‎ی کودکان و نوجوانان به عنوان گروه‎های سنی حساس جامعه، شورای فعالان فرهنگی هنری کودک و نوجوان تبریز با برگزاری نشست‌ها و ارائه‎ی اثرات مختلف برای کودکان و نوجوانان گام‎ موثری در این راستا برداشته است و نشست فعالان فرهنگی، هنری کودک و نوجوان تبریز یکشنبه‎ی هر هفته در خانه‎ی هنرمندان تبریز برگزار می‎شود و علاقه‌مندان می‎توانند با مراجعه به خانه‎ی هنرمندان تبریز نسبت به ثبت نام  و بررسی آثار خود اقدام کنند.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: