• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4987-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

برگزاری جشن‌های قصه‌گویی با حضور کودکان، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در شهرهای آذربایجان‌شرقی


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی از برگزاری جشن‌های قصه‌گویی با حضور کودکان، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها در شهرهای آذربایجان‌شرقی خبر داد .
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، هادی‌ یوسف‌زاده در این خصوص اظهار کرد: این جشن‌ها از ابتدای شهریور ماه سال‌جاری در شهرهای مختلف استان آغاز و با اجرای جشن قصه‌گویی در مجتمع کانون تبریز در 16 شهریور به کار خود پایان داد .
 
وی افزود: در این جشن‌ها نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و دیگر علاقه‌مندان قصه‌گویی حضور داشتند و قصه‌های خود را اجرا کردند .
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در عین حال تشریح کرد: 24 جشن قصه‌گویی در تبریز و شهرهای مراغه، عجب‌شیر، بناب، ملکان، آذرشهر، چاراویماق، هشترود، میانه، بستان‌آباد، اهر، ورزقان، کلیبر، مهربان، سراب، هادیشهر، شبستر، مرند و مراکز تبریز برگزار و با استقبال علاقه‌مندان همراه شد .
 
یوسف‌زاده با بیان مطلب که، برگزیدگان این جشن‌ها به مرحله استانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی راه خواهند یافت افزود: برگزیدگان جشنواره استانی قصه‌گویی نیز در مرحله منطقه‌ای حضور خواهند داشت .
 
وی توسعه فرهنگ قصه‌‌گویی و شناسایی استعداد‌های این عرصه را از اهداف برگزاری جشن‌های قصه‌گویی عنوان کرد .
 
یوسف‌زاده در پایان اضافه کرد: قصه‌گویی به عنوان یکی از فعالیت‌های ارزشمند کانون پروش فکری است و برهمین اساس بهره‌گیری از این ابزار تربیتی برای انتقال آموزه‌ها و ارزش‌های اسلامی-ایرانی به کودکان و نوجوانان و هم‌چنین آشنایی آنان باپیشینه و فرهنگ بومی و محلی همواره مورد توجه این مجموعه فرهنگی قرار دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: