• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-2785-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

مسعودی‌ریحان در گفت‌وگو با ایسنا:

تصمیماتمان باید با تفکر اصلاح‌‌طلبی همخوانی داشته باشد/ از خدایمان بود «سبحان‌الهی» شهردار تبریز شود


یک عضو شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه لیست امید جزئی از جریان اصلاح‌طلبی است، گفت: تصمیماتمان باید با تفکر اصلاح‌‌طلبی همخوانی داشته باشد. 
  
غلامحسین مسعودی ریحان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص دلایل دیرکرد شورای شهر تبریز در انتخاب شهردار تبریز، اظهار کرد: سرپرست شهرداری تبریز انتخاب شده و طبق قانون برای انتخاب شهردار هم سه ماه  فرصت داریم؛ به همین دلیل موضوع دیرکرد یا تعلل شورا در انتخاب شهردار را قبول ندارم. 
  
وی با بیان اینکه بسیاری از کلان‌شهرها شهردار انتخاب کرده‌اند، گفت: شرایط حاکم بر تبریز و تفکر اعضای شورا متفاوت‌ است. 
  
مسعودی‌ریحان در پاسخ به این سئوال «باتوجه به اینکه لیست امید جریان غالب در شورای شهر تبریز است، چرا نمایندگان این لیست به تنهایی برای تبریز شهردار انتخاب نکرده و به دنبال توافق با اعضای مستقل و اصولگرا هستند؟» اظهار کرد: هشت نفر از اعضای ۱۳ نفره شورای شهر تبریز عضو لیست امید هستند، اما به دنبال انتخاب شهردار با اکثریت آراء هستیم تا شهردار تبریز مورد حمایت همه‌ی اعضاء قرار گیرد. 
  
وی افزود:  نمی‌خواهیم آن پنج نفر که عضو لیست امید نیستند، احساس کنند که نظرشان بی‌تاثیر است؛ به دنبال شورای ۱۳ نفره و متحد هستیم. 
  
مسعودی ریحان در رابطه با ادعاهایی مبنی بر اینکه «خارج از مجموعه به شورای شهر تبریز خط داده می‌شود» گفت: همه با عینک خود به این موضوع نگاه می‌کنند، مفهوم خط و خطوط چه چیزی چیزی است؟ اینکه بیرون از شورا به ما دیکته کنند که فلانی را انتخاب کنید و به فلان کس رأی ندهید، واقعیت ندارد‌. لیست امید خروجی و دستاورد جریان اصلاح‌طلبی است و هر تصمیمی که می‌گیریم فکر می‌کنند لیست امید برایمان دیکته کرده است. 
  
وی یادآور شد: البته نمایندگان لیست امید باید مطالبات و خاستگاه جریان اصلاح‌طلبی را با تصمیماتشان به جامعه نشان دهند؛ در غیر این صورت کوتاهی کردند. 
  
وی با بیان اینکه در صورت حاکم بودن جریان دیگری در شورا، مطالبات مربوط به آن جریان فکری وجود داشت، عنوان کرد: در دولت های نهم و دهم تصمیمات براساس خاستگاه جریان اصول‌گرایی بود. در زمان احمدی‌نژاد شهردار اصلاح‌طلبی وجود داشت؟. 
  
این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه نوع نگاه و قضاوت دوستان عادلانه و عاقلانه نیست، ادامه داد: من دستاورد اصلاح‌طلبی هستم و برای این جریان تلاش می‌کنم پس باید طرف مقابل هم بپذیرد. 
  
وی با بیان اینکه یکی از نمایندگان مجلس هشتم بودم، گفت: آن زمان جریان حاکم اصولگرایی بود و همفکرهای خود را برای پست‌های مختلف انتخاب می‌کردند، من که نماینده مجلس بودم، آیا می‌توانستم برای شهرستانم فرماندار اصلاح‌طلب قرار دهم؟ البته هم اکنون آقای روحانی از افراد خوش فکر طیف مقابل هم استفاده می‌کند. 
  
مسعودی ریحان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا در بین گزینه‌های شهرداری تبریز چهره‌های ملی به چشم نمی‌خورد؟ گفت: از قضا اصلی‌ترین گزینه‌ها چهره‌های ملی بودند، ما از خدایمان بود آقای سبحان‌الهی شهردار تبریز شود، آقایان سبحان‌الهی، مهرعلیزاده، درویش‌زاده و چیت‌چیان گزینه‌های ما بودند، ولی به خاطر شرایط  زندگی‌شان نتوانستند به تبریز بیایند. 
  
وی تصریح کرد: برخی از گزینه‌های کنونی شهرداری تبریز افراد توانمند با سابقه‌ی سیاسی خوب هستند و در مجموعه‌های مختلف همچون شهرداری، سابقه فعالیت دارند. 

این عضو شورای شهر تبریز در پایان تأکید کرد: می‌خواهیم بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: