• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4287-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص) تاکید کرد

نقش محوری دانشگاه نبی‌اکرم(ص) در عرصه هنرهای نمایشی


معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص) ضمن ارائه‌ی گزارشی از عملکرد موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص) در رابطه با هنرهای نمایشی، گفت: موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص) از سال ۸۲ رشته‌ی تحصیلی "نمایش" را برای اولین بار در شمالغرب دایر کرد و اکنون نیز بعد از ۱۴ سال، نقشی محوری در عرصه‌ی هنرهای نمایشی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌ شرقی، محمد حسین دانشور در نشست خبری بیست‌ونهمین جشنواره‌ی تئاتر استانی، اظهار کرد: خوشحالیم که بستری فراهم شد تا در کنار انجمن هنرهای نمایشی استان در برگزاری این رویداد مهم فرهنگی مشارکت داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه هنر از جنس جامعه و احساسات انسانی است، خاطرنشان کرد: تئاتر متعلق به تمامی جامعه بوده و دانشگاه نیز اگر بخواهد موفق شود باید در کنار این مجموعه‌ها حضور داشته باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی نبی‌اکرم(ص) با بیان اینکه رویکرد دانشگاه نبی‌اکرم(ص) این است که همواره همیشه در کنار هنرمندان، فعالان و پیشکسوتان تئاتر باشد، یادآور شد: در بیست‌ونهمین جشنواره استانی تئاتر، سعی کرده‌ایم که از جنبه‌های مختلف معنوی، علمی و مادی و همچنین امکاناتی و سخت‌افزاری در برگزاری جشنواره مشارکت داشته باشیم.

وی اضافه کرد: تامین داوران جشنواره به طور کامل بر عهده‌ی دانشگاه نبی‌اکرم(ص) بوده و همچنین در بخش ایده‌های نو نیز دانشگاه جمیع جوانب این بخش را برعهده گرفته و پشتیبانی می‌کند و همچنین جلسه‌ی نقد و برسی جشنواره نیز بطور منظم برگزار شده و ورکشاب علمی روز پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه با محوریت حضور دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد برگزار می‌شود.

دانشور ادامه داد: در اختیار گذاشتن فضاهای اجرا برای جشنواره، برگزاری جلسه‌ی انتقال تجربیات و پرسش و پاسخ خانم پانته‌آ بهرام با دانشجویان نیز از دیکر برنامه‌های دانشگاه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: