• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3287-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

پیکر مطهر شهید حسن جنگجو در تبریز تشییع شد

پیکر مطهر شهید حسن جنگجو با حضور اقشار مختلف مردم و مقامات استانی، در میدان شهدای تبریز تشییع شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، مراسم تشییع شهید سرافزار حسن جنگجو با حضور اقشار مختلف مردم، خانواده معظم شهدا و مسئولانبر دوش مردم شهید پرور تبریز  در میدان شهدا تشییع و برای خاکسپاری به وادی رحمت تبریز منتقل شد.

شایان ذکر است، پیکر مطهر شهید حسن جنگجو پس از 34 سال تفحص و به سرزمین مادری بازگشته است؛ مادر این شهید سرافراز هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه( ICU ) بستری است.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: شهید جنگجو با تاسی از فرهنگ عاشورایی و عملی کردن شعار "هیهات من الذله"، یعنی زندگی نکردن زیر یوغ یزیدیان زمان، جنگید تا مانند دیگر شهدای اسلام بگوید " مرگ به عزت بجویید اما زیر بار ذلت نروید . " 

سردار غلام‌‌عسکر کریمیان در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حسن جنگجو اظهار کرد: شهدای کشور جان خود را در راه میهن که با ارزش ترین دارایی هر انسان است، فدا کردند، تا انقلاب و میهن اسلامی پا برجا بماند. 

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به شهادت جنگجو ی 22 ساله در گردان ابوالفضل عملیات خیبر، افزود: پس از سال ها انتظار پیکر مطهر شهید جنگجو، در صحرای مجنون پیدا شده است، شهیدی که راه و مرامش حسینی بود. 

وی با بیان اینکه مادر شهید جنگجو در بستر بیماری  است، اظهار کرد: به روح پاک شهید حسن جنگجو درود می فرستیم که چنین فرزندی را تربیت و  به جامعه تحویل داده است.امروز دل باختگان فرهنگ عاشورایی برای تجدید میثاق با آرمان های شهدا در این مکان گرد هم آمده اند تا پرچمی که شهدا بر افراشته اند را نگذارند روی زمین بماند و شهدای مدافع حرم  بر این ادعا صحه می‌گذارند. 

سردار کریمیان با بیان اینکه شهید مهدی باکری از افتخارات آذربایجان است، خاطرنشان کرد: شهید باکری فردی با تواضع و مدبر بود که بعد از گذشت سال‌‌‌‌ها هنوز هم نامش جاودانه است . 

وی با بیان اینکه امروز نسل جوانان اسلام علی‌‌رغم تمام هجمه‌‌های فرهنگی، در برابر اسلام مرتجع آمریکا با بصیرت ایستاده‌‌اند، تاکید کرد: نسل جوانان اسلام ناب همواره در برابر اسلام مرتجع آمریکا دفاع می‌‌کنند. 

فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد: ما هرگز از ولایت و ارزش‌‌های انقلاب و راه و مرامی که به ارث گذاشتند، دست نخواهیم کشید و اکنون نیز بر آن میثاق‌‌نامه پایبند هستیم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: