• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3087-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

22 و 23 شهریور ماه

هفتادو‌نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاددانشگاهی در تبریز برگزار می‌شود

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی از برگزاری هفتادو‌نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور به میزبانی این سازمان خبر داد

.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی ،  دکتر جعفر محسنی، در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: این گردهمایی در روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور ماه با حضور دکتر طیبی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس جهاددانشگاهی کشور و همچنین برخی شخصیت‌های ملی در دانشگاه تبریز برگزار می‌شود .


وی یادآور شد: در این گردهمایی حدود ۸۰ نفر از  معاونان فرهنگی واحدها و سازمان‌های جهاددانشگاهی، روسا و معاونین سازمان‌های تخصصی فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، مرکز دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی و مرکز گردشگری علمی  فرهنگی دانشجویان ایران حضور می‌یابند .


محسنی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در سال ۵۹ با هدف کار جهادی تأسیس شد، اظهار کرد: این مجموعه از بدو تاسیس تاکنون بهینه شده است تا کارایی لازم را داشته باشد .


رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی بر تقویت سبقه فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها و لزوم بهره‌برداری هر چه بیشتر دانشجویان از برنامه‌های این نهاد انقلابی تأکید کرد و افزود: توسعه ساختارهای فرهنگی باید متناسب با مزیت‌های نسبی استان و برنامه توسعه استان باشد .


  وی، در ادامه به ایجاد تنوع در برنامه‌های فرهنگی به منظور بهره‌برداری بیشتر دانشجویان تأکید کرد.


محسنی یادآور شد: محوریت برگزاری این گردهمآیی خود اتکایی فرهنگی -اقتصاد مقاومتی بوده و در آن ضمن بررسی فعالیت‌های حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه این نهاد انقلابی و ارزشی، موضوعات و مسائل مهمی همچون اقتصاد فرهنگ، فرصت‌های ملی در حوزه فرهنگی کشور و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشورهای اسلامی  توسط  شخصیت‌های فرهنگی در سطح ملی مطرح خواهند شد.


رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، از جمله اهداف این گرهمایی را تبیین رویداد تبریز 2018 و لحاظ رویکردهای فرهنگی در آن، بررسی برنامه‌های توسعه در جهاددانشگاهی با شعار «خوداتکایی و اقتصاد مقاومتی» در حوزه فرهنگی اعلام کرد.


 مراسم افتتاحیه هفتادو‌نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور روز چهارشنبه 22 شهریورماه جاری ساعت 8 صبح در محل سالن اجتماعات دانشکده جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: