• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4884-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

جبارزاده:

سهم تعاونی‌های استان در کارنامه اقتصادی کشور افزایش یابد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: سهم  بخش تعاونی‌های استان در کارنامه اقتصادی کشور افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در آیین دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر با اشاره به اهمیت بخش تعاون در اقتصاد کشور، اظهار کرد: امروزه تعاونی‌ها، سهم بسیار ارزشمندی از اقتصاد جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به لزوم صادرات محور بودن تعاونی‌های استان،  ادامه داد: انتظار می‌رود تعاونی های استان در جذب سرمایه‌های کوچک و جهت ایفای نقش بهتر در اقتصاد کشور آماده باشند  تا در اواخر اسفند ماه سال جاری در کارنامه اقتصادی دولت سهم تعاونی‌ها بیش از بیش بیشتر باشد.

وی با اشاره به کاهش سود سپرده عنوان کرد: اگر این پول ها مدیریت شود به بازار ارز، بازار سکه و کالاهای اقتصادی که هیچ گونه نقشی در تولید ندارند، نیازی نیست.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: باید پول‌های مردم در بانک‌ها را به سمت تولید هدایت کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه فعالیت تعاونی‌های استان در عرصه‌ی اقتصادی و تولید بی‌نظیر است، گفت: در دولت دهم درآمد ارزی تعاون‌های استان ۵۶ هزار دلار بوده که در دولت یازدهم این رقم را به ۱۹۹ هزار دلار رساند.

میر احد حسینی در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر اظهار کرد: خوشبختانه در سال جاری در حوزه تعاون اقدامات چشمگیری انجام شده است؛ به طوری که در طول دولت یازدهم ۲۴ هزار واحد مسکونی از سوی تعاونی‌های استان تحویل متقاضیان شده است.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های استان در بخش های مختلف تولید، درمان، رفاه و آموش اقدامات ارزشمندی انجام دادند، عنوان کرد: هدف از توسعه‌ی تعاونی‌ها، افزایش تولید ملی و داخلی است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی ادامه داد:  در دولت یازدهم  سه هزار میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی‌های استان پرداخت شده است که این امر بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها بخشی از سرمایه اقتصادی را تشکیل می‌دهند، افزود: تعاونی‌ها در چرخه‌ی اقتصادی قرار گرفته و می‌توانند منجر به اشتغال و تولید شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: