• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-13614-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

غدیر خم کلید خوردن تاریخ است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به همایش بین المللی غدیر در دیدگاه اهل سنت پیامی را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در پیام حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم به همایش بین المللی غدیر در دیدگاه اهل سنت آمده است: در صحنه تاریخ، "غدیر خم" تنها یک روز تاریخی نیست، بلکه غدیر خم کلید خوردن تاریخ است، تاریخی به وسعت جهان و به عمق بشریت و انسانیت. 
  
در ادامه پیام آمده است: غدیر روز کمال دین و اتمام نعمت در سایه تداوم خط رسالت در قامت امامت است، غدیر از جمله قضایای مهمه و خود خطیر ترین موضوع در جهان است؛ چنانکه در اهمیت آن همین بس که خداوند متعال خطاب به پیامبر اکرم(ص) در آیه سوره مائده می فرماید: آنچه را از جانب پروردگارت به تو نازل شده، ابلاغ کن؛ و اگر نکنی رسالتش را به انجام نرسانده ای. 
  
همچنین تأکید شده است: زنده نگه داشتن غدیر و انتقال پیام مهم آن، وظیفه همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی است. غدیر قبل از تدوین کتاب شریف الغدیر، توسط 360 نفر از علمای اهل تسنن نقل شده است؛ به طوری که می توان گفت حدیثی به تواتر این حدیث شاید وجود نداشته باشد. از این منظر، غدیر تنها یک واقعه نیست که مربوط به برهه ای از زمان خاص و متعلق به گروه خاصی از مسلمانان باشد، بلکه غدیر راه انسانیت، راه حقیقت و راه زندگی بشریت را ترسیم می کند. 
  
همچنین در ادامه پیام عنوان کرده است: بنابر همین اهمیت شایان توجه است که می توان غدیر را به عنوان راه و طریقی در راستای افزایش و انسجام و وحدت امت اسلامی عنوان کرد، باید توجه داشت که در کنار آن پیام غدیر، وحدت اسلامی نیز که امری حیاتی نه تنها برای جمهوری اسلامی بلکه برای اسلام و جهان اسلام است، مورد توجه قرار گیرد. زیرا بین مذاهب گوناگون اسلامی عوامل وحدت ساز و انسجام بخش فراوان و مشترک بسیار وجود دارد که از جمله آن ها می توان به وحدت در جهان بینی، در فرهنگ، در سابقه تمدن، در بینش و منش، در معتقدات مذهبی، در پرسش ها و نیایش ها، در آداب و سنن اجتماعی اشاره کردکه جمع این مشترکات می تواند از ملت های مختلف جهان اسلام امت واحده بسازد و قدرتی عظیم به وجود آورد که قدرت های جهان ناچار در برابر آن ها خضوع نماید. 
  
در ادامه پیام آمده است: از این رو نباید اجازه داد دولت ها و قدرت های مستکبر جهان برای رسیدن به اهداف و اغراض شوم شیطانی، مادی و سیاسی خود بیش از این اقدام به ایجاد اختلاف بین مسلمین نمایند، البته دشمنان از سده های متمادی با تاسیس فرقه ها و گروهک های تفکیری در پی اختلاف افکنی بوده اندکه بی توجهی و ناآگاهی به این امر می تواند خسران جبران ناپذیری برای امت اسلام به بار آورد؛ که ما اینکه در طول تاریخ نیز تفرقه به عنوان عاملی مخرب برای اسلام و مسلمین عمل کرده استو البته باید توجه داشت که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که در جهت احیای تمدن بزرگ اسلامی قدم برداشته است، همان دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین، تلاش خود را  در راستای تفرقه افکنی و تضعیف امت اسلام مضاعف کرده اند که نمود آن را می توان در بحران های پدید آمده در کشور های عراق، سوریه، یمن و ... مشاهده کرد؛ لذا این خباثت روزافزون و مضاعف دشمن، مستلزم و ضرورت ساز آگاهی و وحدت دو چندان امت اسلامی اعم از شیعه و سنی است. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: