• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1286-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

برگزاری هجدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در تبریز


دبیر هجدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران گفت: بر اساس سیاست آموزش و پرورش تم جدید کنفرانس آموزش فیزیک ایران ادغام فیزیک با صنعت است . 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مسعود شیبانی اظهار کرد: کنفرانس آموزش فیزیک ایران با هدف همسویی انجمن‌های علمی و به منظور حرفه‌ای کردن آموزش فیزیک در کشور تاسیس شده است. 
  
وی ادامه داد: انجمن فیزیک از سال ۸۱ نسبت به احیای برگزاری کنفرانس آموزش فیزیک اقدام کرده و هر سال در یکی از استان‌ها به منظور ارائه‌ی سازه‌ها و دستاوردهای بدیع علمی به معلمان فیزیک کشور و نیز علاقمندان این علم کنفرانس را برگزار می‌کند . 
  
شیبانی با اشاره به دستاوردهای کنفرانس فیزیک ایران در دوره‌های قبلی به تشریح اهداف هجدهمین کنفرانس آموزش فیزیک ایران در تبریز پرداخت و گفت: در همه‌ی این‌ها تمام هدف ما ارائه‌ی سازه‌های علم و دستاوردهای جدید است‌، هرسالی که این کنفرانس برگزار می‌شود، دستاوردها و یافته‌ها به وسیله اساتید و معلمان برای حاضرین ارائه می‌شود. 
  
رئیس شورای اجرایی اتحادیه انجمن‌های علمی آموزش معلمان فیزیک ایران ادامه داد: در سال‌های قبل اوضاع اجرای کنفرانس تا حدودی مساعد نبود ولی اخیراً با اولویت و برنامه‌ریزی منسجم در زمینه بالابردن کیفیت آموزش اقداماتی انجام شده است. 
  
شیبانی با بیان اینکه  درسال‌های  اخیر رتبه‌های تک رقمی به استان تعلق یافته است، ادامه داد: تعداد شرکت کننده‌های سال ۹۶ در تبریز حدود ۶۰۰ نفر پیش بینی شده است که ۱۳۰ نفر این شرکت کننده‌ها از آذربایجان شرقی و بقیه به سایر استان‌ها تعلق می‌یابد. 
  
وی گفت: در چهار سال اخیر کردستان با۵۵۰ نفر، لرستان با۴۸۰ نفر، خراسان  با۷۵۰ نفر میزبان این کنفرانس بوده‌اند. 
  
شیبانی با بیان اینکه  یک روز این کنفرانس به بازدید از کارخانه‌ها و سخنرانی‌های دوگانه واگذار شده است، ادامه داد: کارگاه آزمایش‌های جذاب فیزیکی، جاذبه‌های گردشگری و اماکن تاریخی نمایشگاه صنایع همزمان طی  کنفرانس انجام می‌گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: