• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3984-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

اشتغالزایی برای 82 نفر در ازای مصرف هر لیتر آب در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت:‌ به ازای مصرف هر لیتر آب در شهرك های صنعتی این استان 82 نفر مشغول به كار شده است.  
  
سیدمرتضی نیرومند اسكویی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در مصرف آب، اظهار كرد:‌ همانطور كه در آمارها اعلام شده، میزان مصرف آب در بخش صنعت سه درصد، مصارف خانگی دو درصد و كشاورزی 95 درصد می باشد. .  
وی افزود: با وجود سهم كم بخش صنعت در مصرف آب اقداماتی نیز از سوی شركت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی برای مصرف بهینه و كاهش مصرف آب انجام شده است.  
  
نیرومند اسكویی ادامه داد: بر اساس این اقدامات، مصرف آب فضای سبز كلیه شهرك‌های صنعتی استان كه مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب می‌باشند، از پساب حاصل از تصفیه‌خانه‌ها تامین می‌شود؛ كه این امر، اقدام مهمی در كاهش مصرف آب به شمار می‌آید.  
  
وی با اشاره به ایجاد پروژه‌های استحصال آب صنعتی در برخی شهرک‌های صنعتی در راستای بازچرخانی پساب‌های صنعتی شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، عنوان کرد: پروژه شهرك صنعتی شهید سلیمی با ظرفیت بازچرخانی یک هزار و 300  مترمكعب آب در روز در حال تكمیل بوده و برای مصرف صنعتی در واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.  
  
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی آذربایجان شرقی خاطرنشان كرد: پروژه استحصال آب صنعتی از پساب خاروجی تصفیه خانه فاضلاب شهرك صنعتی سرمایه گذاری خارجی نیز در دست مطالعه بوده و با توجه به حجم آب مصرفی و مورد نیاز این شهرك به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: