• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2487-5
  • خبرنگار : 1145
  • منبع خبر : ----

دیدار خبرنگاران رسانه‌های جمهوری آذربایجان با هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان شرقی


خبرنگاران و تصویربرداران منتخب رسانه‌های دولتی و خصوصی کشور جمهوری آذربایجان که با هدف تقویت ارتباطات رسانه‌ای میان تبریز و باکو از چند روز گذشته در استان حضور دارند، امروز با هیأت مدیره خانه مطبوعات آذربایجان‌ شرقی دیداری مشترک داشتند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، علی پیروزمنش، قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور هیأت رسانه‌ای آذربایجان در تبریز اظهار کرد: تعاملات رسانه‌ای میان دو کشور به ویژه تبریز و باکو به دلیل اشتراکات تاریخی، فرهنگی، دینی و زبانی بسیار راهگشا خواهد بود. 
  
وی با تأکید بر تقویت دیپپلماسی رسانه‌ای میان ایران و آذربایجان خاطرنشان کرد: در سفر اخیر معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهر باکو بر تقویت نقش رسانه‌های دو کشور در صنعت توریسم، خواهرخواندگی رسانه‌های دو کشور و همچنین برگزاری همایش منطقه‌ای مشترک تأکید شده است. 
  
پیروزمنش با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های گسترده خانه مطبوعات آذربایجان ‌شرقی، یادآور شد: همانگونه که تبریز میزبان هیأت رسانه‌ای جمهوری آذربایجان به بهانه تبریز 2018 بوده است؛ خواهان حضور هیأتی از سوی خانه مطبوعات استان در راستای ارتقای تعاملات و پرداختن به مسأله باکو 2019 هستیم. 
  
همچنین مرتضی شفیعی، مدیر خانه مطبوعات استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: انتخاب تبریز در سال 2018 به عنوان پایتخت نمونه گردشگری جهان اسلام و انتخاب شهر باکو در سال 2019 به همین عنوان فصل مشترکی برای تعاملات رسانه‌ای میان مطبوعات دو کشور است. 
  
وی با اشاره به تاریخ، تمدن و هویت فرهنگی و دینی منطقه آذربایجان و تبریز یادآور شد: بسیاری از مردم کشورهای منطقه آرزو دارند برای یک بار هم که شده به تبریز سفر کنند و امروز این افتخار نصیب هیأت رسانه ای جمهوری آذربایجان شده تا تبریز کهن را از نزدیک بازدید کنند. 
  
شفیعی از برگزاری جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی در سال‌جاری به همت خانه مطبوعات استان خبر داد و گفت: در صورت درخواست رسمی سفارت جمهوری آذربایجان و تأیید دفتر وزارت امور خارجه در منطقه شمال‌غرب؛ آمادگی لازم برای اختصاص یکی از محورهای جشنواره به موضوع «باکو 2019» را داریم. 

همچنین اسد فلاح، رییس هیأت مدیره خانه مطبوعات استان در سخنانی انتخاب تبریز در سال 2018 و شهر باکو در سال 2019 به عنوان پایتخت نمونه گردشگری جهان اسلام را افتخاری مشترک برای دو کشور دانست و اظهار کرد: رسانه‌ها نقش بسیار سازنده‌ای در عرصه گردشگری و صنعت توریسم ایفا می کنند. 
  
وی با تأکید بر این‌که خانه مطبوعات استان آماده تعامل حداکثری و تبادل تجربیات میان رسانه‌های دو کشور است، گفت: اعتقاد داریم حضور مستمر هیأت های رسانه‌ای به صورت تخصصی در دو کشور همسایه می‌تواند ادبیاتی مشترک را حاکم کرده و منجر به هم‌افزایی هر چه بیشتر رسانه‌ای شود. 
  
همچنین طاهر آیدین اوغلو، سرپرست گروه خبرنگاران جمهوری آذربایجان در سخنانی با بیان این‌که بیش از پنج هزار رسانه رسمی در این کشور به صورت آزادانه فعالیت دارند، اظهار کرد: گسترش تعامل میان رسانه های تبریز و باکو مورد نظر است و در این راستا آماده میزبانی از هیأت رسانه‌ای تبریز در جمهوری آذربایجان‌ هستیم. 
  
گفتنی است، 13 نفر از خبرنگاران و تصویربرداران منتخب رسانه های دولتی و خصوصی جمهوری آذربایجان برای بازدید از آثار تاریخی و معرفی آنها با هدف تقویت ارتباطات رسانه ای بین تبریز و باکو از چند روز گذشته وارد تبریز شده و مدت سه روز در این شهر تاریخی اقامت داشتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: