• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1887-5
  • خبرنگار : 1154
  • منبع خبر : ----

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

جشنواره سراسری عکس مستند، اولینی دیگر برای تبریز است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: جشنواره عکس مستند تبریز را می‌توان متمایز خواند و مثل اولین‌های دیگر، به نظر می‌رسد در عرصه عکس مستند نیز اولین باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی،محمد محمدپور در اختتامیه جشنواره سراسری عکس مستند تبریز، اظهار کرد: این جشنواره که در حوزه هنر عکاسی برگزار می‌شود، در بطن و متن خود یک رویکرد محتوایی و جهت‌گیری موضوعی دارد که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: من به این اتفاق ارزشمند، لقب شکوهمند را نیز می‌بخشم چرا که مسیر جدیدی پیش روی ما و هنرمندان می‌گذارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: روایتگری یکی از ویژگی‌هایی است که در فطرت انسان نهاده شده است. قرآن کریم نیز با زبان روایت با مردم سخن می‌گوید.

وی اضافه کرد: هرچقدر که جوامع بیش‌تر رشد می‌کنند، قدرت روایتگری‌شان گسترش پیدا می‌کند. در جوامع شرقی ما جریان روایتگیری را گسترده‌تر می‌بینینم.

محمدپور  اعلام کرد: اکنون وظیفه خطیر و مهم روایتگری بر دوش هنرمندان عکاس است. جشنواره عکس مستند تبریز را به همین دلایل می‌توان متمایز خواند و از طرفی مثل تمام اولین‌های دیگر، بنظر می‌رسد در این عرصه نیز اولین باشیم.

وی با بیان اینکه باید دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری عکس مستند تبریز تشکیل شود، افزود: علاوه بر روایت‌گری، تحلیل روایات نیز بسیار مهم است و به همین دلیل این عکس‌ها می‌توانند مورد استفاده جامعه‌شناسان وروان‌شناسان قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: