• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-1685-5
  • خبرنگار : 1171
  • منبع خبر : ----

معاون استاندا آذربایجان شرقی:

مبارزه با فساد را اولویت اصلی خود می‌دانیم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مبارزه با فساد را اولویت اصلی خود می‌دانیم. 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سعید شبستری خیابانی در آیین افتتاح سه پروژه سلامت در هادیشهر جلفا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم، خدمت به مردم در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و سلامت را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دانست و گفت: خوشبختانه دولت تدبیر و امید با رای اکثریت مردم به روی کار آمده است و دولتمردان نیز نهایت تلاش خود برای ارائه خدمات به مردم در بخش‌های مختلف، به کار گرفته‌اند. 

وی با بیان اینکه باید خدمت به مردم، اولویت اصلی تمامی مدیران باشد، اظهار کرد: بر این باور هستیم که مردم، مولفه‌ی اصلی انقلاب اسلامی هستند و نظام و انقلاب بدون وجود مردم، مفهومی ندارد. 

وی رفع مشکلات حوزه سلامت، بهداشت و درمان را یکی از مهم‌ترین آرزوهای چندین 10 ساله مردم قبل از استقرار دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: متاسفانه دولت‌های پیشین در حوزه بهداشت و درمان، کم توجهی کرده‌اند ولی پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و اجرای طرح تحول نظام سلامت، جسد عزیزان مردم برای روزهای متمادی در بیمارستان‌ها نمی ماند و میزان رضایتمندی اقشار مختلف مردم در این حوزه افزایش یافته است. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت ناامن برخی کشورهای منطقه و تبدیل جمهوری اسلامی ایران به یک جزیره امن در خاورمیانه و جهان، تصریح کرد: امنیت حاکم در کشور، مثال زدنی است، مردم به امنیت بیش از هر چیز دیگری نیاز دارند؛ چرا که اگر امنیت نباشد تولید، سرمایه گذاری، رشد اقتصادی و ... مفهوم خود را از دست می‌دهد. 

شبستری در همین راستا گفت: خوشبختانه استان آذربایجان شرقی در سایه وحدت، مودت و همدلی ایجاد شده در استان در بین تمامی مدیران، امسال نیز همچون سال های گذشته موفق به کسب رتبه یک کشوری در حوزه امنیتی شد. همه باید بدانیم که فرزندان یک خانواده هستیم و دست در دست هم دهیم و کشور خویش را آبادتر کنیم. 

وی با تاکید بر لزوم پرهیز جدی مسئولان از بخشی‌نگری، اظهار کرد: اگر کوچکترین بی‌توجهی و خطا داشته باشیم، مطمئناً کشور را با صدمات جبران ناپذیری مواجه خواهیم کرد.
 
وی عنوان کرد: اکثریت قریب به اتفاق مدیران استان، پای کار هستند و چه بسا از منافع شخصی خود برای خدمت به مردم چشم پوشیده‌اند.
 
معاون استاندار تصریح کرد: پاکدستی، اولین شاخصه مدیران در دولت تدبیر و امید است و باید تمامی مدیران، منافع ملی و مردمی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند وگرنه لایق مدیریت نیستند. انتظار داریم اعضای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداران شهرهای استان نیز فریب هوا و هوس خود را نخورده و خدمت خالصانه و بی‌منت به مردم را در اولویت اهداف خود قرار دهند. 

شبستری با قدردانی از حضور و همکاری مردم با دولتمردان در حوزه‌های مختلف و پای کارآمدن خیران، اظهار کرد: دیگر از درآمدهای نجومی نفت در کشور خبری نیست و کشور بامنابع بسیار محدود مالی توسط دولت، اداره می‌شود که اکثر این منابع صرف پرداخت حقوق کارکنان، پرداخت هزینه‌های جاری دستگاه‌های دولتی و پرداخت یارانه‌های مردم می‌شود.
 
وی با انتقاد از افرادی که سعی می‌کنند دولت و نظام را دو مجموعه جدا از هم جلوه دهند، گفت: دولت برای نظام و مردم است، اگر در هر زمینه‌ای کوتاهی کند در درجه اول، نظام آسیب می‌بیند. اختلاف سلیقه و نظر در هر امری طبیعی است ولی باید همه با هم با هدف پیشرفت کشور دست به دست هم داده و با هدایت مقام معظم رهبری در مدار اسلام و انقلاب حرکت کنیم. اگر به خاطر مردم، اختلاف افکنی را کنار بگذاریم، خداوند نیز کمک می کند و می‌توانیم مشکلات جامعه را روز به روز کاهش دهیم. 

 وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بخشی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی تبریز در چهار سال گذشته با بیان اینکه عملکرد این مجموعه، تحسین برانگیز است گفت: در سایه اقدامات بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طول چندین سال گذشته، سال گذشته رتبه برتر در حوزه سلامت و امنیت غذایی را کسب کرده و از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشویق شدیم. 

وی با اشاره به افتتاح سه پروژه سلامت در شهرستان جلفا نیز عنوان کرد: افتخار می‌کنیم که اندک اندک تمامی مردم استان در هر منطقه‌ای که هستند از خدماتی بهره‌مند می‌شوند که مردم مرکز استان بهره‌مندند و به خاطر درمان یک بیماری و یا یک سونوگرافی، صدها کیلومتر را طی نکرده و به تبریز نمی‌آیند. 

شبستری با بیان اینکه بیش از دو هزار میلیارد تومان برای افتتاح پروژه‌های مختلف در استان در چندین سال گذشته و سالجاری هزینه کرده‌ایم، گفت: این در حالی است که مبلغ سالیانه بودجه عمرانی استان، 300 میلیارد تومان است و معمولا 50 درصد از آن تخصیص داده می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در هفته دولت سالجاری بیش از یک هزار و 500 پروژه با اعتباری بالغ بر 880 میلیارد تومان در استان آذربایجان شرقی به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم که نزدیک به 55 درصد از این پروژه‌ها را در مناطق محروم، کمتر توسعه یافته و روستایی اجرا کرده‌ایم و این روند را ادامه خواهیم داد. 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، مبارزه با فساد را یکی از مهم ترین اولویت‌های دولت و مدیریت ارشد استان اعلام کرد و گفت: خوشبختانه دست افرادی که به راحتی خون مردم را می مکیدند از بیت المال قطع شده و ما نیز مصمم هستیم که حتی با کمترین میزان فساد به شدت برخورد کنیم. عده ای در گذشته به اسم دین، سرمایه‌های ایران اسلامی را نابود کردند ولی دیگر اجازه اقدامات این چنینی را نمی‌دهیم. 
  

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: