• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-186-5
  • خبرنگار : 1173
  • منبع خبر : ----

آغاز دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه تبریز


بیست و دومین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور بیش از 60 دانشجو و استاد از دانشگاه‌های ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان از امروز به میزبانی دانشگاه تبریز آغاز شد .

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‎شرقی، محمد رضا پورمحمدی، رئیس دانشگاه تبریز در آیین آغاز به کار این دوره اشاره به ظرفیت ها و توانمندی‌های این دانشگاه گفت: دانشگاه تبریز در حال حاضر به عنوان یک دانشگاه جامع با جذب دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی، داشتن بیش از 200 آزمایشگاه مجهز، چندین مراکز تحقیقاتی و قطب علمی به عنوان یکی از دانشگاه برتر کشور ایران مطرح است .
 
 وی وجود  نزدیک 800 نفر هیات علمی، 25 هزار دانشجو، 21 دانشکده، چندین دانشکده اقماری و ... دانشگاه تبریز را از دیگر پتانسیل‌های دانشگاه برشمرد و گفت: توسعه همکاری علمی، تحقیقاتی، فرهنگی و ورزشی با دانشگاه‌های دنیا و به ویژه کشورهای همسایه و دوست از جمله راهبردهای توسعه بین‌المللی دانشگاه تبریز است .
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه کشور ایران با کشورهای منطقه و از جمله ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان دارای مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی فراوانی است، بیان کرد: این اشتراکات مهترین پتانسیل کشورهای منطقه برای همکاری مشترک بوده و از این رو ضروری است، با  بهره‌مندی و استفاده از همین امکانات همدیگر بتوانیم، برای توسعه و رشد همه جانبه کشورهای هم در عرصه‌های مختلف اقدام کنند .
 
رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه برای توسعه و همکاری بین کشورها، دیپلماسی علمی بیش از سایر شیوه‌ها کارساز خواهد بود، گفت: ارتباطات علمی بین دانشگاه‌ها موجب توسعه سایر همکارهای مشترک کشورها می‌شود و در این خصوص دانشگاهیان کشورهای منطقه نیز در حد توان با برگزاری آیین‌ها و دوره‌های مختلف می‌توانند، کمک مهمی برای توسعه همکاری‌های مشترک ملت‌ها و دولت‌ها داشته باشند .
 
وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های کوتاه مدت که موجب رشد و توسعه ارتباطات و دوستی همدیگر می‎شود؛ بنابراین این دوره‌ها و نشست‌های علمی مشترک بین دانشگاه‌ها باید به صورت برنامه‌ریزی شده و مرتب برگزار شود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: