• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3014-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق اصناف تبریز عنوان کرد

تولید برخی لباس‌های داخلی با آرم ترکیه!

رئیس اتاق اصناف تبریز گفت: برخی از لباس‌ها که به "اجناس ترکیه" مشهور بوده و در فروشگاه‌های ما با این آرم به فروش می‌روند، در حقیقت تولید داخل هستند. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، میر حبیب هاشمی در مراسم ویژه‌ی روز بسیج اصناف و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه ۴۱۰ اتحادیه‌ی صنفی در سطح استان در حال فعالیت است، اظهار کرد: از این تعداد، ۷۴ اتحادیه صنفی در تبریز قرار دارد که بر اساس قانون نظام صنفی فعالیت می‌کنند . 
  
وی با اشاره به نقش بازاریان و اصناف در صحنه‌های مختلف، ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در هشت سال دفاع مقدس، بازاریان کمک‌های بسیاری کردند و در سال‌های اخیر نیز اولین محموله‌ی کمکی استان به جبهه‌ی مقاومت اسلامی توسط بازاریان ارسال شد . 
  
وی با تاکید بر اینکه اصناف و بازاریان در تمامی مراحل انقلاب اسلامی پیشقدم بوده و همواره در شرایط مختلف کمک‌رسانی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در ابتدای سال‌جاری با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از تولیدات داخلی، کمیته‌ای تشکیل شد و تعرفه‌ی هزار و ۲۰۰ قلم کالا افزایش یافت تا از تولید داخلی حمایت شود . 
  
هاشمی با بیان اینکه باید حمایت از کالای ایرانی تبدیل به فرهنگ شود، متذکر شد: باید در راستای مصرف کالاهای داخلی تبلیغ و فرهنگ‌سازی شود این موضوع از نظر قانونی فراهم بوده و امید است که با فرهنگ‌سازی بتوانیم از تولیدات خود حمایت کرده و مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم . 
  
وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی توانمندی در حوزه‌ی پوشاک در استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: برخی لباس‌ها که به "جنس ترکیه" مشهور بوده و در فروشگاه‌ها با این آرم به فروش می‌رسند، در حقیقت تولید داخل هستند اما گاهی تولید کنندگان اقدام به این کار می‌کنند که مصداق بارز جرم بوده و در صورت مشاهده به عنوان کالای قاچاق برخورد خواهد شد، چرا که در تولید داخلی باید از آرم داخلی استفاده شود . 
  
وی با اشاره به تسهیلات اعطا شده به واحدهای تولیدی، یادآور شد: ۷۰۰ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی صنعتی تسهیلات اختصاص داده شده و هزار میلیارد تومان نیز از طریق بانک‌ها پرداخت می‌شود؛ واحدهای تولیدی صنفی نیز از سال‌جاری می‌توانند از تسهیلاتی که صرفا از طریق منابع مالی بانک‌ها تامین می‌شود، برخوردار شوند، بر این اساس، برای اینکه واحدهای تولیدی صنفی نیز بتوانند از تسهیلاتی همانند واحدهای تولیدی صنعتی بهره‌مند شود، اعتراض کرده و مراتب را پیگیر هستیم تا واحدهای تولیدی با قدرت تمام فعالیت کرده و رونق به بازار برگردد . 
  
رئیس اتاق اصناف تبریز با تاکید بر اینکه رکود، بزرگ‌ترین مشکل بازار کشور است، بیان کرد: تولید در کشور ما جریان دارد اما بازار فروش فراهم نیست؛ در دولت ۱۲ خوشبین هستیم که فضای بازار باز شده و شرایط مناسب برای فروش محصولات داخلی فراهم شود و بتوانیم حتی محصولات خود را صادر کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: