• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-1385-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

دشمنان از هدف و فرهنگ شهدا می‌ترسد نه از جثه‌هایشان


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دشمنان از جثه‌های شهیدان نمی‌ترسند، بلکه ترسشان از هدف و فرهنگ شهدای ماست.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمد علی آل‌هاشم در مراسم ویژه‌ی روز بسیج اصناف با حضور بسیجیان، نخبگان روسای اتحادیه‌ها و فرماندهان پایگاه‌ها، با تاکید بر اینکه اگر خدا را کمک کنیم خدا هم به ما کمک می‌کند، اظهار کرد: در این حدیث کمک به دین خدا موردنظر است و انسان از طرق مختلف می‌تواند به دین خداوند کمک کند که یکی از این راه‌ها کمک زبانی است و مسلمانان می‌توانند با زبان خود با دشمنان مبارزه کنند، همانگونه که انقلاب در سایه امر به معروف و راهنمایی‌های حضرت امام(ره) پیروز شد.

وی با بیان اینکه در رابطه با منکرات، تذکر لسانی با رعایت شرایط، وظیفه‌ی همه‌ی مسلمانان است، افزود: مبارزه زبانی با دشمنان در راه دین از جمله موارد کمک به خدا بوده و همچنین کمک‌های مالی در راه دین خدا نیز از دیگر موارد کمک به خداوند است که پشتیبانی اصناف و بازاریان از جبهه‌های جنگ در هشت سال دفاع مقدس از جمله‌ی این کمک‌ها بود.

وی ادامه داد: بازاریان و اصناف در سیل‌ها، عتبات عالیات، مدافعان حرم، مدرسه‌سازی، بیمارستان‌سازی، مسجدسازی و... کمک‌های فراوانی کرده‌اند، در پیروزی انقلاب نیز اگر کمک‌های اصناف و بازاریان نبود این انقلاب با این سرعت پیروز نمی‌شد و بازاریان از همان ابتدا از انقلاب و امام(ره) حمایت کردند و اکنون نیز در این مسیر حرکت می‌کنند، این موارد در حقیقت مصداق بارز "کمک به خداوند" است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم اضافه کرد: در مواردی نیز همانند شهدا، انسان جان خود را در راه دین خدا نثار می‌کند، این جان‌نثاری نیز در حقیقت کمک به خداست و از ابتدای انقلاب تاکنون، انسان‌های با ایمان همانند شهید حججی‌ به دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و دین اسلام شتافته و جان خود را در راه دفاع از دین خدا نثار می‌کنند.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی(ع) در مورد سخت و سخت‌ترین وقایع، خاطرنشان کرد: دست خالی از دنیا رفتن سخت‌تر از به "قبر" رفتن بوده و امید است که هیچکس دست خالی از دنیا نرود، شهدا جان خود را در راه خدا دادند و از این طریق، دست پر از دنیا به دنیای ابدی رهسپار شدند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا در راه اسلام جان خود را فدا کرده‌اند، افزود: دشمنان از جثه‌های این شهیدان نمی‌ترسند، بلکه ترسشان از هدف و فرهنگ شهدای ماست! مگر آیت‌الله قاضی طباطبایی و آیت‌الله مدنی و... غیر از خدمت به مردم چه کرده بودند که توسط دشمن شهید شدند؟ دشمن از راه و فرهنگ این علما می‌ترسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به هفته‌ی دولت نیز یادآور شد: دولت محترم باید به مسئله‌ی اقتصاد بسیار توجه کند و توجه هم می‌کنند اما باید بیشتر باشد و به ویژه در حمایت از تولید و تولید ملی به شرط کیفیت بخشی به محصولات تلاش کند، تا دیگر نیازی به محصولات خارجی نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: تولید و فرهنگ مصرف تولیدات داخلی از الزامات اقتصاد مقاومتی بوده و باید یاد بگیریم که تولیدات داخلی را مصرف کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: