• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-10487-5
  • خبرنگار : 1172
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه تبریز:

اگر آزادگان نبودند، کربلا در کربلا می‌ماند

رئیس دانشگاه تبریز گفت: باید فرهنگ آزادگی که درحقیقت فرهنگ صلابت و استقامت و ایثار است را به جوانان کشور بازگو کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی در چهارمین همایش کشوری آزادگان موصل دو، اظهار کرد: خوشحالیم که دانشگاه تبریز را برای این همایش بزرگ انتخاب کرده‌اند و این دانشگاه به عنوان مشهدالشهدای دانشگاه‌های کشور، میزبان آزادگان موصل دو شده است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه آزادگان، بیان کرد: آزادگان، ذخایر و نعمت انسانی هستند؛ ما هر چه داریم درنتیجه‌ی خون شهدا و ایثار و از خودگذشتکی آزادگان و ایثارگران است.
 
وی ادامه داد: ۲۶ مرداد روز سرنوشت‌ساز و یوم اللهی در تاریخ کشور است، اگر آزادگان نبودند، کربلا در کربلا می‌ماند، خدا آزادگان را حفظ کرد تا یاد و طریق شهدا زنده بماند.

پورمحمدی اضافه کرد: امید است که در پیشگاه شهدا سرافکنده نشده و باید فرهنگ آزادگی که درحقیقت فرهنگ صلابت و استقامت و ایثار است را به جوانان کشور بازگو کنیم، بقا و بیمه شدن انقلاب در سایه‌ی این فرهنگ ارزشمند محقق می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره‌ی شهدای دانشجو در دانشگاه تبریز، تشریح کرد: یکی از بسترهای مهم این یادواره، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است و اعلام آمادگی می‌کنیم که دفتری را به ثبت خاطرات و مکتوب کردن خاطرات آزادگان اختصاص بدهیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: