• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-18714-5
  • خبرنگار : 1179
  • منبع خبر : ----

استاندار:

توریسم درمانی، یکی از ظرفیت‌های اصلی آذربایجان‌شرقی است


استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه توریسم درمانی یکی از ظرفیت های مهم استان به شمار می رود، تاکید کرد: تبریز 2018 فرصتی برای توسعه ی توریسم درمانی در سطح آذربایجان شرقی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، اسماعیل جبارزاده در جشنواره عمران سلامت تبریز اظهار کرد: اگر امروز در همه  استان ها شاهد توسعه ی بخش سلامت هستیم، همه ی این موفقیت ها در سایه ی تلاش وزیر بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی به دست آمده است. علی رغم محدودیت هایی که در بودجه ی دولت وجود دارد، در بخش سلامت از تمامی ظرفیت ها برای توسعه ی بخش درمان استفاده شده است. 
  
 وی با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی برای توسعه سلامت و درمان علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی، خیران استان نقش بسیار مهمی داشته اند، تاکید کرد: به همت خیران در استان دو پروژه در شهرستان مرند مصادف با هفته ی دولت کلنگ زنی می شود. علاوه بر همکاری خیران آذربایجان شرقی، از شهرهای دیگر نیز خیرانی برای سرمایه گذاری در استان ما اعلام آمادگی کرده‌اند. 
  
استاندار آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: در حال حاضر 21 شهرستان استان از خدمات درمان و سلامت مانند بیمارستان ها، خانه سلامت و ساخت و ساز فعالیت های عمرانی در بخش سلامت برخوردارند. چرا که بدون بیمارستان و مراکز درمانی ارائه ی خدمات درمانی به بیماران میسر نخواهد بود. همچنین باید تامین نیروی انسانی و معاش پرسنل های خدماتی در اولویت قرار گیرد. 

وی ادامه داد: در سال های گذشته میانگین دریافتی بخش پرسنل مراکز درمانی در مقایسه با بخش های دیگر کم تر است در حالی که این قشر برای رسیدگی به بیماری نیاز به آرامش روحی و روانی بالاتری دارند و ضروری است اقدامات متناسبی بین خدمات درمانی و تامین معاش پرسنل انجام دهیم تا پرسنل بتوانند با رویه ی بهتری به بیماران خدمات ارائه دهند. 

جبارزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تمایل همکاری کشورهای دیگر در زمینه ی دانش بنیان، اعلام کرد: در دیدار با سفیر انگلیس با توجه به رویکرد جمهوری اسلامی، این کشور تمایل زیادی برای همکاری در اقدامات دانش بنیان دارد و از اساتید و دانشگاه علوم پزشکی تقاضا دارم برای ایجاد شرکت های دانش بنیان گام های موثری بردارند. 

وی در خصوص بحث توریسم درمانی که در سال های گذشته مراجعات خوبی به استان در این زمینه شده بود، یادآور شد: متاسفانه در اثر برخورد غیر حرفه ای برخی افراد در بخش درمان، تعداد مراجعه کنندگان به استان کاهش یافته است. در سال 2018 برای استان فرصتی مناسب برای جذب توریسم درمانی فراهم می شود. در این راستا با پیشنهاد طرحی، با محوریت دانشگاه علوم پزشکی بسته های تبلیغی آماده می شود تا خدمات درمانی در اختیار توریست ها قرار گیرد. 

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: برای جلوگیری از برخوردهای غیر حرفه ای افراد سود جو بیماران را از مبدا تا مراکز درمانی استان ساماندهی می کنیم. توریسم درمانی یکی از ظرفیت های مهم استان است که نباید این فرصت را از دست داد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: